
Kā nevajag atpūsties 0
“Neveselīga atpūta, piemēram, gulēšana pie televizora vai naudas tērēšana nevajadzīgām mantām, iztukšo gan atvaļinājumā, gan ikdienā. Lielbritānijā ģimene atvaļinājuma laikā caurmērā iztērē divu mēnešu algu. Jāizvērtē, kam nauda tiek novirzīta – prieks par materiālām lietām ir ļoti īss, savukārt, ja nauda iztērēta braucienos, aktīvās nodarbēs un pieredzes iegūšanai, gandarījums ir lielāks. Jācenšas doties kaut vai nelielos izbraukumos vai apmeklēt izrādes, koncertus, kas sniedz prieku,” mudina Diāna Zande.
Jāatceras nolikt malā arī darba telefonu. Citi saka, ka tas nav iespējams, bet kā to varējām izdarīt pirms 20 gadiem, kad telefonu nebija?! Vispirms jāpasaka sev – esmu prom no darba, tagad ir laiks atpūtai.
Bieži uztraucamies par to, kurš mūs darbā aizvietos, bet nav neaizvietojamu cilvēku.“Kad braucu konferencēs vai ceļojumos, ņemu līdzi telefonu, jo tam ir ļoti laba kamera, bet pirms tam es telefonu principiāli neņēmu līdzi. Es zinu, ka sliktās vēstis mani sasniegs tāpat, bet labās var pagaidīt,” viņa smej.
“Vienā no braucieniem Singapūrā manas kājas mirkst ūdenī, sarakstos ar vīru, kurš ziņo, ka Rīgā ir putenis, vienam no maniem bērniem ir salauzta roka, otram kaut kas izmežģīts. Pēc laika apjautājos, kā viņiem klājas. Ģipsis ir uzlikts, viss kārtībā. Mana kolēģe prasa: “Bet kā, vai tu tagad nezvanīsi?!” Bet kāpēc zvanīt? Viss taču jau izdarīts. Tāpat neko nevar ietekmēt. Esmu šeit, lai atpūstos un rūpētos par sevi.”
Rakstnieks Rabindranats Tagore ir teicis, ka atpūta pieder pie darba tāpat kā plakstiņi pie acīm. Atvaļinājums nodrošina to, ka pēc tam darbā varēs ilgi un produktīvi strādāt.