Foto – Shutterstock

Svarīga spēja vaļoties 0

“Domājot par savām vēlmēm, var nonākt tuvāk iespējām, rezultātiem, atmetot liekos plānus un nospraužot svarīgos. Pat ja tās ir tikai divas nedēļas, jāizplāno, ko gribas izdarīt nevis darbu, bet atpūtas ziņā. Vai atpūsties kūrortā, padzīvot teltī mežā, braukt uz laukiem vai palikt mājās. Nevajag cerēt, ka atvaļinājums būs jauks pats no sevis,” pārliecināta ir psiholoģe.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

“Tomēr jāsaprot, ka atvaļinājumu nevajag plānot tikpat intensīvu kā darbu – tas paredzēts galvenokārt atpūtai, spējai atslābt, nevis plāniem visas dienas garumā. Jāzina, kas spēj dot atpūtu. Ja patīk divas nedēļas pavadīt laukos – lieliski, bet, ja tas ieplānots, jo jāpalīdz vecākiem, jārok dārzs, to darīt nevajadzētu. Taču kādam remonta veikšana sagādās lielāku prieku nekā gulēšana jūras krastā. Aktivitātēm jābūt priekpilnām. Svarīgs aspekts atvaļinājuma plānošanā ir kontrole – es nosaku, vai braukšu vai nebraukšu. Atvaļinājuma būtība ir vaļoties – būt vaļā, nevis piesietam pie striķa. Pirms došanās atvaļinājumā prieks pieaug, savukārt pēc atgriešanās tas zūd samērā ātri. Atvaļinājuma laikā prieka, atpūtas un kontroles iekļaušana palīdz pozitīvajām emocijām saglabāties ilgāk arī pēc atgriešanās darbā.”

Fakts: 2013. gadā Zviedrijā veiktajā pētījumā atklājās, ka pastāv saistība ar laiku, ko cilvēki pavada brīvdienās, un antidepresantu lietošanu, proti, to apjoms samazinās. Skandināvu valstis atbalsta to, lai cilvēki nepārstrādātos, atpūstos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.