Latvijas uzņēmumi turpina iekarot Silīcija ieleju. “Cenos” – datorsimulācijas ikvienam 0
Daudzsološais Latvijas jaunuzņēmums “Cenos” kļuvis par trešo uzņēmumu no Latvijas, kas iekļuvis pasaulē vadošajā jaunuzņēmumu akseleratorā “500 Startups”. Iepriekš šo pašu procesu izgājuši “Printify” un “Funderful”.
“500 Startups” un 150 000 dolāru
Līdz ar iekļūšanu Silīcija ielejā bāzētajā akseleratorā “Cenos” iegūs arī 150 000 dolāru investīcijas, kas ir noslēdzošā naudas summa uzņēmuma pirmssēklas investīciju raundā.
Kopumā uzņēmuma attīstībai piesaistīti 362 000 dolāru.
Priecē, ka atšķirībā no “Funderful” un “Printify” uzņēmums saglabājis reģistrāciju Latvijā, kas ir būtisks solis Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmas stiprināšanā.
Akselerācijas process Silīcija ielejā aizņems četrus mēnešus, un tas sāksies šā gada novembrī.
Datorsimulāciju pieejamība
“Cenos” pakalpojumus jau šobrīd izmanto dažādi ražošanas uzņēmumi no ASV, Kanādas, Brazīlijas, Meksikas, Itālijas, Vācijas, kā arī vairākas augstskolas un zinātnes izpētes centri.
Uzņēmuma mērķis ir datorsimulācijas padarīt pieejamas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), lai jebkurš inženieris bez iepriekšējas pieredzes varētu izveidot savu pirmo – vienkāršo – simulāciju dienas laikā, bet sarežģītāku – divu nedēļu laikā.
“Tas nav nekāds sasniegums, tā ir iespēja,” sarunā ar “LB” saka uzņēmuma līdzdibinātājs un vadītājs Mihails Ščepanskis. “Mēs esam ļoti motivēti un pilni apņēmības šo iespēju izmantot par 100%. Šobrīd galvenais fokuss ir uz aktīvu un pareizu pakalpojuma pārdošanu un, protams, strauju apgrozījuma palielināšanu.”
Ceturtā industriālā revolūcija
“Cenos” palīdz inženieriem modelēt 3D datorsimulācijas, kuras var izmantot, lai izveidotu lielas un mazas metāla detaļas autobūves, aviobūves, naftas ieguves, kristālu audzēšanas un citās nozarēs, veicot induktīvo sildīšanu.
Indukcijas metode rūpniecībā ļauj ietaupīt līdz 80% laika un citu resursu.
“Pasaule šobrīd iet cauri ceturtajai industriālajai revolūcijai, kur datoru darbu un automatizāciju rūpniecībā papildina ar gudrām un autonomām sistēmām, kuras veido lielie dati un mašīnmācīšanās algoritmi.
Tiem MVU, kas nevar atļauties tādus digitālos rīkus kā inženiermodelēšana vai procesu datorsimulācija, rodas konkurētspējas problēmas,” skaidro “Cenos” līdzdibinātājs un produkta izstrādes vadītājs Vadims Geža.
ASV no 250 000 industriālo ražošanas uzņēmumu 240 000 ir mazie uzņēmumi, kuri nodarbina līdz 20 darbinieku. Globāli MVU veido 90% no uzņēmējdarbības formām.
Uzziņa:
Uzņēmuma apgrozījums pērn pārsniedza 100 000 eiro atzīmi, kas ir piecreiz vairāk nekā gadu iepriekš. Arī šogad uzņēmums plāno apgrozījumu audzēt vairākas reizes, bet minimālais mērķis ir sasniegt 300 000 eiro.
Tāpat plānots sākt piesaistīt sēklas investīcijas turpmākai izaugsmei. Uzņēmumā strādā 10 darbinieki.
52,19% “Cenos” daļu pieder Mihailam Ščepanskim, 30,79% pieder Raimondam Viļumam, 9,01% pieder AS “Latinvest”, bet 8,00% pieder Igaunijā reģistrētajam OU “Wise Guys Batch 8”.