Ieguvumi no Pančakarmas 3
Programmas sākumā kopā ar citām dalībniecēm nolēmām, ka neizmantosim deviņstāvu rehabilitācijas centra liftu. Visur iesim kājām, jo veselīgāk. Sākumā, kāpjot augšup, drīz vien kļuva karsti. Reizēm pat pārņēma kauns – man taču nav tik daudz gadu, lai tā elstu un pūstu, ejot pa kāpnēm! Taču pēdējās dienās pa tām cilpoju viegli kā pūciņa.
Salīdzinot ar badošanos, svara zudums bija neliels – divi kilogrami. Taču ir sajūta, ka Pančakarma tomēr organismam ir labāka, jo ar eļļām un ājurvēdisko uzturu tas saņem ļoti daudz vērtīgu vielu.
Trešajā vai ceturtajā dienā istabas biedrene teica: “Natālija, jums seja ir mainījusies, kļuvusi slaidāka!” Bija pazudusi tūska! Agrāk nevarēju saprast, kāpēc tā rodas. Jaunķemeros veica pārtikas produktu nepanesības analīzes. Izrādījās, manam organismam nepatīk olas un piena produkti, tāpēc jāierobežo to patēriņš. Tieši pirms braukšanas uz Jaunķemeriem bija Lieldienas, saēdos olas, un, ierodoties tur, bija izteikta sejas tūska. Uzzināju: ja no šiem produktiem 2–6 mēnešus atteikšos, organisms var sakārtoties un nepanesība izzust. Pēc kāda laika jāveic analīzes, lai pārliecinātos, ka viss kārtībā.
Gadiem ilgi biju radusi ieturēt tikai vienu ēdienreizi dienā, proti, kārtīgi pieēsties vakarā. Visiem klāstīju, ka dzīvoju kā senie grieķi, kuri ik vakaru rīkoja bagātīgas dzīres, bet dienā neko neēda. Tomēr ar laiku parādījās muguras sāpes. Iemesls bija vēdera piestūķēšana uz nakti, kuras dēļ organismam bija liela slodze, tas nevarēja pilnvērtīgi atpūsties. Ājurvēdiskā ēdināšana bija kā atspēriena punkts, pēc kura izdevies sevi ievirzīt pareizākās sliedēs. Cenšos ieturēties trīsreiz dienā pa drusciņai, vēlu vakarā neēst. Jūtos brīnišķīgi! Vakarā varu daudz vairāk izdarīt, domas visu laiku negrozās ap ledusskapi.
Reizēm, protams, sagrēkoju, piemēram, pārēdos vakarā, taču sevi par to nešaustu. Pančakarma ietvēra lekcijas par veselīgu dzīvesveidu, kurās guvu ļoti vērtīgu atziņu. Gandrīz visi pēc attīrīšanās kūres apņemas turpmāk ēst veselīgi un regulāri sportot, taču vairākums tomēr atgriežas vecajās sliedēs. Sliktākais ir bēdāties par to, jo kreņķu iespaidā cilvēks sāk grēkot vēl vairāk. Sākt veselīgu dzīvesveidu nav iespējams vienā dienā, tas jādara soli pa solim.
Pēc eļļas masāžām āda kļuva superīga – ļoti gluda un zīdaina.
Pančakarmas laikā roka ne reizi nepastiepās pēc cigaretes, kaut gan tobrīd nebija nodoma atmest smēķēšanu. Visu laiku jutos tik mierīga! Uzzināju, ka saskaņā ar ājurvēdu manī dominē vata jeb vējš. Tāpēc nepārtraukti skrienu un daru, esmu trauksmaina un nemierīga. Kā var ātri nomierināties, ja ir stress? Dziļi elpojot! Un tieši to patiesībā cilvēks cenšas darīt smēķējot. Lēnām ievelk dūmu un izpūš. Rehabilitācijas centrā mani nomierināja masāžas, joga un citas fiziskās aktivitātes, turklāt nebija, par ko uztraukties. Pirmās nedēļas pēc atgriešanās mājās aktīvi sportoju, tādēļ smēķēšanu pavisam aizmirsu. Tomēr pēc tam bija stresiņš un sāku par to domāt. Ai, vienu cigareti taču var! Tā diemžēl atgriezos pie šā netikuma, bet smēķēju ievērojami mazāk. Taču rokas neesmu nolaidusi – esmu ceļā uz atmešanu!
Daudziem ājurvēdas ēdieniem klāt bija zaļumi, kas veicina gremošanu. Tie debešķīgi smaržoja! Noskaidroju, ka tās ir sieramoliņa lapas (Kasoori Methi). Tagad reizēm tās izmantoju kā piedevu ēdieniem.
Vēl iegādājos piecu garšvielu maisījumu Panch Puren, kurā ietilpst sierāboliņš, kumīns, sinepes, fenhelis un melnais kumīns (nigella). Tās apcep gī sviestā, lai kļūst mīkstākas. Ne vien garšīgi, bet arī veselīgi!
Pēc attīrīšanās kūres ir vairāk spēka sev, tuviniekiem, darbiem un vaļaspriekiem. Varu vairāk dot pasaulei un dzīvot ar pilnu jaudu.” CitātiSaskaņā ar ājurvēdu, lai organismu attīrītu, vispirms ķermenis gan no ārpuses, gan iekšienes bagātīgi jāsaeļļo un jāsasilda. Citādi tas ir kā sauss koks – ja loka, var lūzt. Visiem klāstīju, ka dzīvoju kā senie grieķi, kuri ik vakaru rīkoja bagātīgas dzīres, bet dienā neko neēda.