Foto: Reuters/scanpix/leta

“Atstāt mūs bez gaismas un siltuma!” Krievija ar raķetēm un droniem uzbrūk Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai 0

Krievija piektdienas rītā veic masveida bezpilota lidaparātu un raķešu triecienus enerģētikas infrastruktūrai dažādos Ukrainas reģionos, paziņojis valsts enerģētikas ministrs Hermans Holuščenko.

Reklāma
Reklāma
Cilvēks samaksā, bet paliek tukšā! Kāpēc “K Senukai” pārdot pircējiem preces, kuras vēlāk nepiegādā?
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies Lieldienu olu, un atklāj pārsteidzošus faktus par sevi
Lasīt citas ziņas

“Enerģētikas un gāzes infrastruktūra dažādos Ukrainas reģionos atkal tiek masveidā apšaudīta ar droniem un raķetēm. Kur vien iespējams, glābēji un enerģētiķi strādā, lai likvidētu sekas. Tiek veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai stabilizētu enerģijas un gāzes piegādi,” viņš rakstīja sociālajā tīklā “Facebook”.

“Krievija cenšas kaitēt tieši vienkāršiem ukraiņiem, apšaudot enerģijas un gāzes ražošanas objektus, neatsakoties no sava mērķa atstāt mūs bez gaismas un siltuma, nodarīt vislielāko kaitējumu vienkāršiem iedzīvotājiem,” viņš piebilda, aicinot ukraiņus palikt patvertnēs, kamēr turpinās uzlidojumi un spēkā ir gaisa trauksme.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saistībā ar Krievijas raķešu uzbrukumu draudiem gaisa trauksme ir izsludināta visā Ukrainā.

Ukrainas gaisa spēki ziņoja par ballistisko raķešu palaišanu no anektētās Krimas, kā arī spārnoto raķešu izšaušanu no kuģiem Melnajā jūrā.

Polijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka saistībā ar Krievijas raķešu uzbrukumu pacelti gaisā Polijas iznīcinātāji.

“Sakarā ar Krievijas Federācijas tālās aviācijas intensīvo darbību, veicot triecienus objektiem, kas atrodas arī Ukrainas rietumu daļā, ir uzsākta Polijas un sabiedroto aviācijas operācija mūsu gaisa telpā,” teikts paziņojumā.

Ministrija norādīja, ka gaisā tika pacelti iznīcinātāji un paaugstinātas gatavības režīmā tika nostādītas pretgaisa aizsardzības un radiolokācijas sistēmas uz zemes.

“Veikto pasākumu mērķis ir nodrošināt drošību pierobežas zonās. Polijas bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība uzrauga pašreizējo situāciju, tās pakļautībā esošie spēki un līdzekļi ir pilnā gatavībā tūlītējai reaģēšanai,” piebilda Aizsardzības ministrija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.