Atstarotājs rokassprādzē. Esi redzams tumsā! 0
Vasara tūlīt beigsies, un ielas piebirs pilnas ar skolnieciņiem. Atkal un atkal ar bērniem jārunā par drošību uz ielas un jāizskaidro, cik svarīgi ir lietot atstarotājus.
Tas gan attiecas arī uz pieaugušajiem, kuri grēko vēl vairāk, jo, ak vai, kurš gan varēja paredzēt, ka rudenī sāk krēslot tik agri un mājās jāatgriežas jau tumsiņā, savukārt atstarotāju no rīta aizmirsies paņemt līdzi. Lai atstarotāju būtu interesantāk nēsāt arī pa dienu, iesakām trīs variantus, kā to noslēpt rokassprādzē, lai vakarā var atkal izņemt un lietot atbilstoši tā tiešajām funkcijām.
Rokassprādzēm izmantots pašfiksējošais atstarotājs. Tas ir ļoti ērti – ar vienu galu viegli uzsit pa roku, un tas pats aptinas ap locītavu. Rokassprādzēm var iegādāties katrai savu atstarotāju, bet tikpat labi var iztikt ar vienu un mainīt tikai apvalciņus. Tiem vienu galu atstāj vaļēju, lai var izņemt atstarotāju.
1. No apdrukāta kokvilnas auduma izgriež taisnstūra gabalu ar domu, lai no tā varētu sašūt apvalciņu atstarotājam. Pērlītes šuj uz auduma tukšajos laukumos, apdrukas ziediņus tikai nedaudz akcentējot. Pērlīšu josla ir atstarotāja platumā un ¾ garumā, jo ap roku tas pārklāsies un pērlītes tikai traucēs. Kad pērlītes ir savās vietās, sašuj apvalciņu.
2. Ja rokassprādzei izvēlas mežģīņu audumu, to tikai nedaudz izrotā ar pērlītēm – šajā gadījumā tie ir ziediņu vidiņi. Rokasprādzes rozīnīte slēpjas caur mežģīnēm spīdošajā atstarotājā – tas savu saimnieci padarīs pamanāmāku, ne tikai klubiņā dejojot, bet arī automašīnu lukturu gaismā tumšā laikā uz ceļa. Pēdējā variantā labāk, protams, to tomēr no mežģīnēm atbrīvot.
3. Krustdūrienā izšūtajai rokassprādzei izvēlas lina audumu, kuram var labi izskaitīt diedziņus. Šai rokassprādzei viens krustiņš ir 2 x 2 diedziņi, lai mārītēm pietiktu vietas. Vispirms izšuj mārītes, tad lapiņas, fonu un nobeigumā uz lapiņām kā rasas lāsītes piešuj pērlītes. Tad sašuj kā apvalciņu, kurā ielikt atstarotāju. Šādas rokassprādzes izveidošana prasa gana daudz laika.