Atslēgties no centrālapkures un savā dzīvoklī ierīkot krāsniņu. Kāds ir labākais variants? 0
Vēlos atvienoties no mājas centralizētās apkures un ierīkot savu. Kāds būtu labākais variants? Apkures katlu vēlos likt virtuvē un izmantot arī kā plīti, un vēl – lai arī būtu silts ūdens. ANITA Raunas pagastā
Apkures ierīces ierīkošanai nepieciešams saskaņots būvprojekts un būvatļauja. Taču daudzdzīvokļu ēkā, ja vien tajā sākotnēji nav paredzēts izmantot individuālas apkures ierīces un izbūvēts prasībām atbilstīgs skurstenis, jaunu apkures ierīču ierīkošana, kurās tiek izmantots jebkāds kurināmais, nav pieļaujama.
Skursteņa ierīkošana cauri daudzdzīvokļu ēkas sienai vai mājas griestu pārsegumiem, kur tas nav paredzēts ēkas projektā, neatbilst ugunsdzēsības noteikumu prasībām un būvnormatīviem. Dūmgāzes kategoriski aizliegts ievadīt ventilācijas kanālos.
Šādu apkures ierīču nelikumīga ierīkošana bija populāra pagājušā gadsimta 90. gados. Daudzviet šādas nelikumīgi ierīkotas apkures ierīces bijušas ugunsgrēku cēlonis.
“Nerunājot par to, ka šāda vēlme ir pretrunā ar būvniecību un ugunsdrošību reglamentējošajiem normatīvajiem dokumentiem, neviena pašvaldība un neviena mājas apsaimniekošanas biedrība nebūs ar mieru, ka samazinās centralizētās apkures sistēmas lietotāju skaits,” skaidro būvfirmas RRKP būve valdes loceklis Aigars Kalniņš.
Atvienojoties patērētājiem, pārējiem lietotājiem sistēmas ekspluatācija kļūst dārgāka un neizdevīgāka.
Civilizētos apstākļos īstenot šādu ideju nav nekādu cerību.
Ja esošā apkures sistēma nešķiet pietiekama, iespējams, mājoklis jāsiltina, nomainot logus, sakārtojot ventilācijas sistēmu, un problēma būs atrisināta.