Foto: Gaļina Kudrjavceva/LETA

“Atrakstīšanās un naudas kāšana!” Izvēršas diskusija par obligāto veselības pārbaužu jēgu 132

Kristīne savā “X” (“Twitter”) kontā publicējusi ierakstu: “Ak, obligātā veselības pārbaude… Pierakstījos. Gaidu ar nepacietību. Pastāstiet, ko jums labu arodārsti ir teikuši? Radiet man kaut attālu ilūziju, ka no tā pasākuma ir jēga…”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Komentāru sadaļā pie šī ieraksta izvērtusies diskusija, cilvēkiem daloties savā pieredzē, kādos gadījumos šādu pārbaužu nozīme izrādījusies tiešām liela, bet kādos ir sajūta, ka tas ir tikai “ķeksīša pēc”.

Ieskatāmies strādājošo komentāros par šo tēmu!

CITI ŠOBRĪD LASA

“Darba devējam dokumentārs pierādījums, ka Jūsu veselības stāvoklis atbilst veicamajam darbam. Bet citādi iespējams ārpus ģimenes ārsta pārbaudīt savu veselību – asins analīzes, spiediens, redze, dzirde, kardio, terapeits u.c. izmeklējumi atkarībā no darba apstākļiem.”

“Nu, ja nav sen būts pie acu ārsta vai uz kardiogrammu vai, teiksim, asinsanalīzes taisītas, var uzzināt, vai tur viss plus mīnus viss normā. Un, piemēram, ir darba vietas, kur atmaksā daļu par brillēm, ja izrādās, ka vajag.”

“OVP pirms pāris gadiem izgāju 20 minūtēs. Bet nu labāk nekā pirms gadiem 5, kad gāju 2 dienas, jo rentgena rindā vajadzēja sēdēt 2 stundas, pie citiem līdzīgi. Analīzes tad uztaisīja tādas, ka ģimdoks teica, ka vienīgais, ko no tām var pateikt – ka asinis ir.”

“Kā man patīk tērēt savu laiku ķeksīša pasākumiem! Izklaidējoši patiesi…”

“…gadiem ritot :)) jeb savas “tehniskās pases termiņam” pieaugot, esmu, esmu konstatējusi ieguvumus. piemēram, nemaz nav slikti, ka reizi 3 gados Tev ir kardio mērījums, redzes pārbaude, asinsspiediena nomērīšana… tehniskā apskate… atliek priecāties, ka …vēl “nav jēga”…”

“Ir, ir jēga. Manu spītīgo mammu tikai arodārsts piespieda ārstēt augsto asinsspiedienu.”

“OVP varbūt ir veidota ar labiem nodomiem, bet “dzīvē viss ir savādāk.” Vērojot arodārsta ņemšanos ar zīmogiem un veidlapām, bija skaidri redzams, ka tas ir galvenais visā šajā pasākumā. Pacients ir pakārtots jēdziens. Konveijers par “nelielu, bet godīgu samaksu”.”

“Uzsita pa celi ar āmuriņu, ielūrēja ausī (vienā), paņēma 10€ un uz tikšanos pēc gada. Ļoti vērtīgs pasākums, ko lai piebilst.”

Reklāma
Reklāma

“OVP man konstatēja ļaundabīgu audzēju. Vīram arodslimību. Neuzskatu, ka bezjēdzīgas. Vismaz es esmu pateicīga darba devējam par OVP. Tāpat arī mans vīra kungs.”

“Manā pieredzē – ārsts aizpildīja papīrus un uz mani pat nepaskatījās. Nevienas pārbaudes nekur nenotika, bet bija zīmogs, ka drīkstu iet uz darbu.”

“Tikko biju. Manuprāt, bezjēdzīga padarīšana. Bet, ja patīk sēdēt rindās, gaidīt zīmodziņus un par tiem maksāt, tad ok. Katram savs.”

“Atrakstīšanās un naudas kāšana.”

Jāatgādina, ka Darba aizsardzības likumā un MK noteikumos Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” paredzētās obligātās veselības pārbaudes (OVP) mērķis ir darba ņēmēja veselības aizsardzība. To veic arodslimību ārsts tiem darbiniekiem, kuru veselību var ietekmēt kaitīgie darba vides faktori un kuriem darbā ir īpaši apstākļi.

OVP var būt pirmreizēja, periodiska un ārpuskārtas. Uz pirmreizējo OVP nosūta visas personas pirms darba tiesisko attiecību vai valsts civildienesta tiesisko attiecību uzsākšanas atbilstoši visiem identificētajiem riska faktoriem, kuriem persona būs pakļauta.

Periodiskās OVP veic nodarbinātajiem periodiski. Periodisko OVP biežums var būt vienu reizi gadā, vienu reizi divos gados un vienu reizi trīs gados. To nosaka darba devējs, veicot darba vides riska novērtējumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.