Andris Ansons tika atzīts par 2018./2019. gada sezonas labāko Latvijas hokeja tiesnesi.
Andris Ansons tika atzīts par 2018./2019. gada sezonas labāko Latvijas hokeja tiesnesi.
Foto: Ieva Makare/LETA

“Slimnīcas palātā bijām četri.” Latvijas hokeja tiesneša Ansona pieredze ar Covid-19 Krievijā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Kopš 2014./2015. gada sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles regulāri tiesājuši divi galvenie tiesneši no Latvijas. Zināmākais ir 44 gadus vecais Eduards Odiņš, kurš spēles apkalpo jau no līgas pirmās sezonas, vairākkārt tiekot atzīts arī par KHL labāko soģi.

Savukārt septīto sezonu galvenā tiesneša lomā KHL spēlēs ir arī 34 gadus vecais Andris Ansons, kuru pērn atzina par Latvijas labāko hokeja tiesnesi. Abi šosezon koronavīrusa iemeslu dēļ spiesti dzīvot Maskavā, kur līga viņiem noīrējusi dzīvokli.

Nedēļa slimnīcā

CITI ŠOBRĪD LASA

KHL čempionātā, šķiet, nav nevienas komandas, kurā kāds hokejists nebūtu saslimis ar koronavīrusu. Citās vienībās liela daļa spēlētāju izslimoja vēl pirms sezonas sākuma, citās slimo tagad.

Izņēmums nav arī tiesneši, tostarp abi mūsējie, kuri joprojām nevar pildīt savus pienākumus, bet nu ir tuvu, lai atgrieztos ierindā.

Gan Odiņam, gan Ansonam tika konstatētas pozitīvas Covid-19 analīzes. Eduardam slimības simptomu nebija, bet Andrim nācās pabūt arī mediķu uzraudzībā.

“Mums (tiesnešiem) analīzes jānodod katru piekto dienu, un vienā no reizēm atnāca pozitīvs rezultāts. Vēl pēc divām dienām sāka paaugstināties temperatūra. Mums bija noteikts, ja ķermeņa temperatūra ir virs 38 grādiem, tad jāsauc ātrā palīdzība,” “Latvijas Avīzei” Andris stāsta notikumus, kas sākās septembra 20. datumos.

“Izsaucu, aizveda pārbaudīties un kompjūtertomogrāfijā konstatēja, ka plaušām ir 25% pneimonija. Nācās nedēļu palikt slimnīcā. Temperatūra lēkāja, tad ar zālēm nosit, tad atkal paceļas virs 38 grādiem. Pēc tam analīzes uzlabojās un man teica, lai braucu mājās un turpinu ārstēties. Tagad jau nedēļu pa mājām, jūtos labi, esmu sācis trenēties, lai būtu gatavs atgriezties sliedēs. Jāuztur sevi formā, citādi iziešu laukumā un netikšu līdzi spēlētājiem,” ar humoru saka Ansons, piebilstot, ka vēl jāsagaida divi negatīvi Covid-19 testi.

Vienu no tiem viņam nākas veikt mūsu telefonintervijas starplaikā. Tas notiek ātri.

Reklāma
Reklāma

“Esam jau pieraduši, pat nezinu, cik testu jau veikts un cik vēl būs. Tāds laiks. Dzīvojam vienā dzīvoklī ar Eduardu (Odiņu). Viņam tūdaļ beigsies pašizolācija, uzveica slimību bez simptomiem.

Nav ne jausmas, kur varēju inficēties. To jau tā nevar pateikt, lai gan mēs esam bijuši maksimāli piesardzīgi. Vienmēr maskas, pārvietojāmies tikai ar taksometriem.

Arēnās tiesnešiem ir tā dēvētās tīrās zonas, noteikumi tiek ievēroti. Noteikumi ir ļoti stingri, un nevaru teikt, ka tie netiktu ievēroti. Tikpat labi varēju saslimt, ieejot veikalā nopirkt sev vakariņām ēdamo,” spriež Ansons, kurš šosezon KHL tiesājis sešas spēles (KHL karjerā 168), bet tālākais izbraukums šajā sezonā bijis līdz Magņitogorskai.

No hokeja ģimenes

Andris Ansons nevar sagaidīt, kad atgriezīsies uz ledus. Viņš gan aicina visus būt piesardzīgiem un pēc iespējas saudzēt sevi.

“Lasu, ka Latvijā arī saslimušo skaits strauji ceļas. Galvenais, pasargāt cilvēkus gados, viņiem tas var būt trakāk. Es izslimoju viegli, tikai temperatūra. Jā, tas bija nogurdinoši, bet nekas ārkārtējs. Slimnīcas palātā bijām četri. Biju jaunākais, pārējie kungi gados, bet visi arī optimistiski noskaņoti, ka izveseļosies. Nezinu, vai pareizākais tagad būtu visu atkal aizliegt. Neesmu speciālists, bet, manuprāt, ar šo slimību jācīnās citām metodēm – distancēšanās, drošības protokoli. Citādi to neuzveikt, un tas var ievilkties ilgu laiku,” saka Andris.

Viņam ceturtdienas rīts nāca ar pacilājošiem jaunumiem. Neilgi pēc pusnakts NHL draftā Pitsburgas “Penguins” komanda piektajā kārtā ar 149. numuru izraudzījās 18 gadus veco Raivi Ansonu. Izrādās, abi ir radinieki.

“Raivis ir mana tēva brālēna dēls. Viņš ir malacis, trenējas kopš bērna kājas un sasniedzis pirmos lielākos panākumus. Es arī savulaik trenējos hokejā “BHS” skolā, pēc tam spēlēju “Spika/BHS” komandā. No mana gadagājuma hokejā vistālāk ticis Lauris Dārziņš. Man pašam viss apstājās vienā dienā, kad sapratu, ka nekāds dižais hokejists nebūšu un diezin vai mani draftētu NHL kā Raivi. Bet tas bija ļoti interesants laiks – treniņi notika Rīgas Sporta pilī un Daugavas stadiona pūslī, kuru vairs nav,” stāsta tiesnesis.

Hokejs viņam sirdī gan bija iesēdies uz palikšanu, kas rezultējās veiksmīgā hokeja tiesneša karjerā, kurā Andris noteikti sasniegs vēl jaunas virsotnes.

Raivis Ansons – 38. Latvijas hokejists NHL draftā

Naktī uz ceturtdienu NHL draftā Pitsburgas “Penguins” komanda piektajā kārtā ar 149. numuru izvēlējās 18 gadus veco uzbrucēju Raivi Ansonu.

Viņš spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs, bet iepriekšējo sezonu pavadīja Kvebekas Junioru hokeja līgas (QMJHL) komandā Baī-Komo “Drakkar”, kur 60 spēlēs izcēlās ar 35 (13+22) rezultativitātes punktiem.

Tieši Kanādā Ansons iekrita Pitsburgas kluba skautu redzeslokā. Speciālisti norāda, ka viņa plusi ir augums (1,86 m), slidošanas ātrums un ripas kontrole.

Raivis Ansons ir hokeja skolas “Rīga” audzēknis, bet šobrīd pārstāv komandu “Zemgale/LLU”, kurā gan būs līdz brīdim, kad varēs atgriezties Kanādas junioru līgā.

Pitsburgas “Penguins” komandā līdz šim spēlējuši trīs Latvijas hokejisti – Pēteris Skudra, Viktors Ignatjevs un Teodors Bļugers, kurš tur ir joprojām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.