Foto: Jack Frog/SHUTTERSTOCK

Kā pareizi atpūtināt muskuļus pēc dārza darbiem? 0

Ieva Apiņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

“Iesakiet, lūdzu, vienkāršus vingrinājumus ķermeņa muskuļu atslābināšanai pēc labi padarītiem dārza darbiem.” jautā lasītāja Vineta.

Pavasara darbi ir lieliska slodze ķermenim, turklāt tie notiek svaigā gaisā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Taču nevar aizmirst, ka, ceļot smagumus vai ilgstoši atrodoties kādā pozā, jāseko līdzi kustību kvalitātei, lai pēc darbošanās vakarā nenāktos attapties ar sāpošu muguru, ceļiem vai citu ķermeņa daļu.

Ja darbi ķermenim ir negaidīta slodze, ieteicams gan nedaudz iesildīties pirms to veikšanas, gan atslābināties pēc tam, iesaka veselības centra Willow Med fizio­terapeite Indra Eniņa. Lūk, viņas piedāvātie vingrinājumi muskuļu atslābināšanai pēc darbiem.

Vingrinājumi

1. Elpošana – atrodoties guļus uz muguras, vienu plaukstu novieto uz vēdera, otru – uz krūškurvja. Veic dziļu ieelpu, kuras laikā cenšas piepūst vēderu pēc iespējas lielāku, bet izelpā vēders saplok un naba tiek ievilkta. Krūškurvi jācenšas nekustināt, tā – lai otra roka nekustētos. Izpilda līdz sešām dziļām ieelpām un izelpām.

2. Guļus uz muguras vienas kājas celi saliektu tuvina krūškurvim, palīdzot ar rokām. Kāju pievelk, cik tuvu iespējams, panākot iestiepumu, bet tā, lai nejustu sāpes cirksnī. Notur aptuveni 30 sekundes un tad atkārto ar otru kāju.

3. Sēdus uz ceļiem, ceļi nedaudz atstatu, nolaižas ar ķermeņa augšdaļu un ar taisnām rokām stiepjas uz priekšu, cik tālu var, nenolaižot elkoņus uz zemes. Stiepjas vismaz 30 sekundes.

4. Saglabā iepriekšējo pozīciju, bet ar rokām stiepjas vispirms uz labo pusi, iestiepjot kreiso sānu, pēc tam ar rokām stiepjas uz kreiso sānu, iestiepjot labo sānu. Uz katru pusi stiepjas vismaz 30 sekundes.

5. Sēdus ar taisnu muguru, plaukstu liek uz pretējās auss un nolaiž galvu sānis, tuvinot ausi tam plecam, kura roka ir uz pretējās auss. Sajūtot iestiepumu, apstājas un saglabā pozīciju aptuveni 30 sekundes. Pēc tam atkārto uz otru pusi.

Reklāma
Reklāma

6. Sēdus ar taisnu muguru un pievilktu zodu (dubultzodu), abas rokas novieto uz pakauša. Noliec galvu uz priekšu, iestiepjot kakla mugurējos muskuļus. Iestiepumu notur aptuveni 30 sekundes, tad lēnām galvu atgriež taisni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.