Atlaides 0

Vai man kā nodokļu maksātajai pienākas nodokļu atlaides, ja vēlos palīdzēt mazbērniem, piemēram, izglītības iegūšanā, dažādu pulciņu apmaksai, utt. Vai varu šos izdevumus norādīt savā nodokļu deklarācijā? 
Biruta Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 10. panta otrā daļa paredz, ka par izglītību pirms ienākuma aplikšanas ar nodokli var atskaitīt izdevumus ģimenes locekļu kvalifikācijas paaugstināšanai, specialitātes un izglītības iegūšanai.

Par fiziskās personas ģimenes locekļiem uzskatāmi tie, par kuriem tai ir tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus saskaņā ar likuma 13. pantu, kā arī vecāki, vecvecāki, laulātais, bērni un mazbērni neatkarīgi no tā, vai viņi ir maksātāja apgādībā. Privātpersonas tiesības uz attaisnoto izdevumu atskaitīšanu no apliekamā ienākuma nav atkarīgas no tā, vai šī persona kalendāra gadā ir izmantojusi nodokļa atvieglojumus par likuma 13. pantā minētajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministru kabineta “Noteikumi par attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem” paredz, ka maksātājam pašam un par katru ģimenes locekli ir tiesības deklarācijā par izglītību atskaitīt 150 latus. Pārsnieguma summu sadala uz citu ģimenes locekli jeb pārnes uz nākamā gada deklarāciju.

Izglītības izdevumiem, ko iekļauj deklarācijā, ir šādi veidi:

• izdevumi par augstākās izglītības un visu pakāpju profesionālās izglītības iegūšanu (mūzikas, sporta, mākslas u.c. profesionālās skolas);

• izdevumi par specialitātes (profesijas, amata, aroda) iegūšanu valsts akreditētās Latvijas izglītības iestādēs (arī privātajās skolās), kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas Ekonomikas zonas valstu mācību iestādēs vai valsts akreditētās izglītības programmās dažādās iestādēs;

• izdevumi par darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanu un uzlabošanu, kā arī zināšanu paplašināšanu (semināri un dažādi kursi), un izdevumi par profesionālās sagatavotības līmeņa paaugstināšanu (sertifikāta iegūšana u.c.).

Izdevumi augstākās izglītības un visu pakāpju profesionālās izglītības iegūšanai ietver arī mācības sagatavošanas nodaļās.

Privātpersona, kura izglītības izdevumu segšanai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā no valsts budžeta vai kredītiestādes ir saņēmusi studiju kredītu, iekļauj visu kredīta apmēru attaisnotajos izdevumos par izglītības pakalpojumu izmantošanu tajā taksācijas gadā, kurā tā kredītu ir sākusi atmaksāt. Privātpersona ģimenes locekļa saņemto studiju kredītu, kuru tā atmaksā viņa vietā, iekļauj attaisnotajos izdevumos par izglītības pakalpojumu izmantošanu tajā taksācijas gadā, kurā tā ir uzsākusi kredīta atmaksāšanu.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.