Atkritumu šķirošana: vai brūnie konteineri patiešām “smird” vairāk? 0

Mūsdienās vides aizsardzība un atkritumu šķirošana kļūst arvien aktuālāka, tomēr sabiedrībā joprojām pastāv dažādi aizspriedumi un pārpratumi saistībā ar šiem procesiem. TV24 raidījumā “Preses klubs” SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts dalījās savās pārdomās par šķirošanas praksi un humoristiski atbildēja uz vienu no izplatītākajiem jautājumiem – vai brūnie konteineri patiešām “smird” vairāk nekā zaļie?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Atkritumi – tie paši, bet konteineri “vainīgi”?

Aizbalts smaidot izteicās, ka “tie atkritumi jau nāk no tā paša zaļā konteinera”, uzsverot, ka brūnais konteiners, kas paredzēts bioloģiskajiem atkritumiem, pats par sevi nesmird vairāk par zaļo, kurā līdz šim cilvēki metuši nešķirotu saturu.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Jūs jau neesat sākuši kaut ko citu tajā brūnajā mest, vai ne? Tie paši atkritumi vien tur ir!”

viņš piebilda, liekot saprast, ka problēma nav pašā konteinerī, bet gan sabiedrības ieradumos. “Pamēģiniet neizvest savu zaļo konteineru. Tad redzēsiet, vai tur nebūs tārpi un smirdoņa!” rosina Aizbalts, skaidri norādot, ka regulāra atkritumu izvešana un pareiza šķirošana ir atslēgas faktors, lai izvairītos no nepatīkamām smakām.

Šķirošana kā jauna prasme sabiedrībai

Turpinot diskusiju, Aizbalts uzsvēra, ka sabiedrība pašlaik vēl tikai mācās efektīvi šķirot bioloģiskos atkritumus, līdzīgi kā iepriekš mācījās to darīt ar iepakojumu: “Mēs jau esam iemācījušies šķirot iepakojumu, tagad ir jāmācās šķirot bioloģiskos atkritumus.”

Vides eksperts arī atzina, ka izvešana un šķirošana ir jādara gana bieži, lai izvairītos no nepatīkamām problēmām: “Ja mēs to darīsim gana bieži, nebūs nekādas smirdoņas.” Šie vārdi ir aicinājums cilvēkiem neveidot šķirošanu par sarežģītu procesu, bet gan par ieradumu, kas jāattīsta un jāievieš savā ikdienā līdzīgi kā iepriekšējie vides saglabāšanas soļi.

Pārpratumi par konteineru lietošanu

Diskusijas noslēgumā Aizbalts ar smaidu pieminēja vienu no biežākajiem pārpratumiem, kas rodas saistībā ar konteineriem: “Kamēr iemācīsimies šķirot bioloģiskos atkritumus, dažreiz tie kaut kur pastāvēs pārāk ilgi. Tas diemžēl jāatzīst. Salīdziniet to brūno konteineru ar zaļo. Brūnajam ir jāpildās tik pat ātri un tad nebūs nekādu problēmu.” Viņš aicināja cilvēkus neuzskatīt, ka brūnais konteiners ir sarežģītāks vai problemātiskāks par zaļo, jo būtībā tie abi kalpo vienam un tam pašam mērķim – atkritumu efektīvai pārstrādei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.