Iemūžināja bildēs laikabiedrus 4
1911. gada 9. augustā Talsos strādnieka Kārļa Eihvalda un Oktes muižas dārznieka meitas Ievas ģimenē nāk pasaulē pastarītis Žanis. Viņam kristībās dod otru vārdu – Alberts. 1927. gadā Žanis sāk darba gaitas. 1930. gadā viņu pieņem par dienas strādnieku 10. dzelzceļa distancē. Par paša sapelnīto viņš iegādājas fotoaparātu. Sākumā Žanis fotografē tikai peļņas dēļ, bet vienlaikus arī draugus, tuviniekus, Nariņciemu.
1933. gadā Eihvaldu ģimene iegūst savu zemes pleķīti – kailcirti – vietā, kur vēl nesen pletās meža masīvs. 1934. gadā zeme jau iemērīta un daļēji iekopta. Ar piešķirto valsts kredītu – 700 latiem – sākas dzimtas mājas būve, to nosauc par “Papardēm”. Šajā saimniecībā jāsaimnieko Žanim. Strādājot uz dzelzceļa, Žanim daudz nākas braukāt tālus ceļus un vienmēr līdzi ir fotoaparāts. Žaņa trīsdesmito gadu periodā tapušie attēli ir unikāls kultūrvēsturisks mantojums.
1942. gadā Žanis saņem Nurmuižas pagastveča A. Alkšņa parakstītu papīra strēmeli, ka februārī jādodas darbos uz Vāciju. Darbavieta ir zemnieku saimniecība Ziemeļvācijā. Pēc Otrā pasaules kara beigām Žanim jāšķērso robeža, jo Groskumerfelda, miestiņš, kurā viņš strādāja un dzīvoja, nu atradās rietumu zonā. Pēc diviem mēnešiem filtrācijas nometnē Žani iesauc padomju armijā. Mājās viņš pārnāca tikai 1946. gada oktobrī. Mamma un dzīvesbiedre Emma jau vairs necerēja satikt viņu dzīvu. (..) 1988. gada 23. februārī viņš aizmieg mūža miegā. Apbedīts Oktes kapsētā.
Aldis Denčiks