Foto: Evija Trifanova/LETA

Atklāj, cik Saeimas deputātiem pašlaik nav Covid-19 drošības sertifikāta 16

Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vakcinēšanos vai šīs slimības pārslimošanu un kas nepieciešami klātienes dalībai parlamenta sēdēs, pašlaik nav pieciem Saeimas deputātiem, šorīt LTV “Rīta panorāmā” stāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Pēc Mūrnieces sniegtās informācijas, par 95 deputātiem parlaments saņēmis informāciju, ka viņiem ir sertifikāti, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcināciju, bet atlikušajiem pieciem parlamentāriešiem būs iespējas nākt uz sēdēm ar negatīviem testiem.

Taujāta, kas tiks darīts, ja kāds no šiem pieciem politiķiem mēģinās ienākt Saeimas ēkā bez veikta testa, Mūrniece tieši neatbildēja, sakot – “redzēsim, kā situācija attīstīsies”, tomēr viņa pauda cerību, ka deputāti ar atbildību izturēsies pret epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kā ziņots, deputāti, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, klātienes Saeimas sēdēs varēs piedalīties ar sertifikātu, kas apliecina negatīvu Covid-19 testu.

Deputāti var veikt jebkuru testu, kas ļauj iegūt šādu sertifikātu, – testu izvēle ir pašu deputātu ziņā, un arī šo testu veikšana būs jāapmaksā pašiem deputātiem.

Runājot par tā saukto “Covid-19 vakcinācijas likumprojektu”, Mūrniece atgādināja, ka ar Valsts prezidenta Egila Levita līdzdalību Saeimas frakcijas ir sākušas sarunas par regulējuma virzību. Pirmajā sarunā secināts, ka valdošā koalīcija un opozīcija domā līdzīgi, ka likumprojekts pagaidām jānoliek pie malas, izteicās Mūrniece.

Prezidents situācijai piedāvājis savu deviņu punktu plānu, kuru partijas vienojās vēl vērtēt un analizēt. Šodien frakciju vadītāji aicināti uz sarunas turpinājumu, lai saprastu, par ko politiķiem ir vienprātība.

Pēc Mūrnieces vārdiem, deputāti esot visai vienoti nostājā, ka lielākas tiesības lemt par epidemioloģiskās drošības pasākumiem būtu jādod valdībai un pašvaldībām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.