Atklāj, cik Rīgas izglītības iestādēs pagājušajā nedēļā konstatēta saslimšana ar Covid-19 0
Pagājušajā nedēļā saslimšana ar Covid-19 bija konstatēta 68 Rīgas izglītības iestādēs, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
Rīgas izglītības iestādēs ir saslimuši 25 skolēni, 58 pedagogi un 15 tehniskie darbinieki. Informācija par viena skolēna saslimšanu vēl tiek precizēta.
Vilde sacīja, ka pagājušajā nedēļā, Covid-19 bija konstatēts 45 skolās, tai skaitā astoņās interešu un profesionālās ievirzes sporta, mūzikas un mākslas skolas, kā arī 23 pirmsskolas izglītības iestādēs.
Arī šonedēļ divas skolas – Rīgas Zolitūdes ģimnāzija un Rīgas Strazdumuižas vidusskola-attīstības centrs – strādā attālināti, piebilda Vilde.
Šonedēļ beidzas karantīna kādai no pirmsskolu grupiņām vai klašu grupām četrās skolās, no tām vienas skolas pirmsskolā, un astoņos bērnudārzos.
Vilde uzsvēra, ka skolēnu, pedagogu un tehnisko darbinieku saslimšana ar Covid-19 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs mainās katru dienu.
Kā vēstīts, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagājušajā nedēļā atzina, ka, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, šonedēļ varētu tikt lemts par to, ka 5.-6.klases varētu pāriet uz attālināto mācību formātu.
Tikmēr Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vakar vēstīja, ka IZM un speciālisti risina arī jautājumu, kad skolēni varēs kaut daļēji atgriezties skolā. Iespējams, tikšot meklēti risinājumi, lai tas varētu notikt pēc 6.decembra, līdz kuram pašlaik noteikti ierobežojumi, piemēram, tiekot apsvērta masku lietošana skolās – gan skolēniem, gan skolotājiem.
“Ne velti mēs radījām A, B un C modeli. Ļoti daudzas skolas redzam, ka tās būtu gatavas vienu nedēļu strādāt klātienē, vienu – attālināti, un skaidrs, ka mēs mēģināsim pēc 6.decembra iet uz šo modeli,” teica izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Priekšnosacījums tam būšot tas, lai pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars nepārsniedz 4% no visiem Latvijā diennaktī veiktajiem testiem.
“Ja tas nav iespējams, skolai jādomā, piemēram, par piekto, sesto klasi vismaz daļēji attālinātajā procesā, bet atkal – maksimāli noturot 1.-4.klasi un maksimāli gādājot par to, lai viņiem ir skolotāju atbalsts un lai vecāki tomēr jūtas droši, ka bērnam tiek iemācītas pamata iemaņas,” teica ministre.
Ja situācija neuzlabosies, tiekot spriests, ka pavasara semestrī skolā no vecāko klašu grupas vajadzētu atgriezties vismaz izlaiduma klasēm.