Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas atjaunātā pilsētu ģerboņu galerija.
Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas atjaunātā pilsētu ģerboņu galerija.
Foto: LETA

Atklāj atjaunoto Rīgas Brāļu kapu sienas pilsētu ģerboņu galeriju 2

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Šodien Valsts prezidents Andris Bērziņš un bijušais prezidents Guntis Ulmanis atklāja pilnībā atjaunoto Rīgas Brāļu kapu sienas pilsētu ģerboņu galeriju.

Darbs pie Rīgas Brāļu kapu atjaunošanas turpināsies. 2014.gadā tiek plānots restaurēt Noslēdzošo sienu ar Vidzemes un Latgales heraldiskiem tēliem un strēlnieku bareljefu, kā arī pārbūvēt priekšlaukumu, nomainot saplīsušās plāksnes pret dolomīta plāksnēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī ir vieta, kas parāda, no kurienes mēs nākam. Šī ir vieta, ko pazīst arī pasaulē,” atklāšanas runā sacīja Bērziņš. “Pirms gada esot 11.septembra piemiņas vietā, arī tur zināja, ka Latvija ir bagāta ar to, ka viņa atceras savu vēsturi. Arī tur, Ņujorkā, mūsu pieredze ņemta vērā.”

“Mēs atrodamies vietā, kas ir ticības simbols. Vieta, kas iezīmēta kā Latvijas mūžīgā piemiņa, kā Latvijas mūžīgā dzīvība, jo katra tauta ilgojas pēc nemirstības. Arī latviešu tauta. Lai varētu to realizēt, ir jāatceras sava vēsture un jāpiemin savi varoņi, un jādomā par nākotni,” uzrunā sacīja eksprezidents Ulmanis.

Šodien atklātajā atjaunotajā Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas pilsētu ģerboņu galerijā vienuviet apvienoti visu pašvaldību ģerboņi, lai simbolizētu Latvijas vienotību un nedalāmību.

Galerijas restaurācijas darbi ilga divus gadus, un tos veica restauratori Ivo Grauduma vadībā. Kopējās projekta izmaksas ir 57 127 lati. No tiem lielākā daļa ir tautas ziedojumi, otra daļa – piešķirtais pašvaldību līdzfinansējums.

“Restaurācijas process bija ļoti smags. Gandrīz visi ģerboņi, izņemot Rīgas, bija smagi bojāti – tie bija atdalījušies piecus milimetrus no sienas, daži bija sadalījušies uz pusēm, bet citi bija pilnībā no jauna jālej,” procesa norisi atklāja Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.