Atjaunotais Tetera nama (bijusī VDK ēka jeb Stūra māja) vēsturiskais fasādes krāsojums.
Atjaunotais Tetera nama (bijusī VDK ēka jeb Stūra māja) vēsturiskais fasādes krāsojums.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Atkārtota izsole Stūra mājas nomai izsludināta decembrī 0

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atkārtotu izsoli vēsturiskā Tetera nama jeb Stūra mājas, Brīvības ielā 61, ilgtermiņa nomai izsludinājusi šogad decembrī, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Atkārtotā izsole paredzēta 2019.gada 12.decembrī plkst.14 Talejas ielā 1, Rīgā, bet pretendentu pietiekšanās termiņš noteikts līdz 10.decembrim.

Nomas tiesību maksa paredzēta 1,85 eiro par kvadrātmetru mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa. Iznomājamo telpu aptuvenā platība ir 7862,8 kvadrātmetri, bet maksimālais nomas termiņš – 30 gadi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus daļa no nekustamā īpašuma, proti, telpas pirmajā stāvā un pagraba stāvā kopumā 690 kvadrātmetru platībā, kuras lieto Latvijas Okupācijas muzeja biedrība, iznomāšanai netiek piedāvātas. Attiecīgajās telpās ir izvietota ekspozīcija par Valsts drošības komitejas jeb čekas vēsturi Latvijā.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 1.augustā, bija paredzēta ēkas nomas tiesību izsole, taču izsolei nepieteicās neviens pretendents.

VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna norādīja, ka interese par ēkas nomu bija pamatā no kompānijām, kas saistītas ar viesnīcu biznesu. “Lielākā interese par šo ēku tika novērota tieši viesnīcas biznesa attīstītājiem. Pretendenti ir iepazinušies ar ēkas tehnisko stāvokli un papildus nosacījumu, ka ēkas daļa tiek saglabāta muzejam” viņš sacīja.

Tetera nams ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļa, UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” daļa un vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.

Arhitekta Aleksandra Vanaga ēka – Tetera nams durvis vēra 1912.gadā kā īres-tirgotāju nams ar veikaliem un galerijām. Tajā atradās Ķeizariskās krievu Mūzikas sabiedrības mūzikas skola, bibliotēka un grāmatu veikals, saldumu un augļu, piena produktu, puķu veikali, Tautas labklājības ministrijas aptieka. Latvijas pirmās republikas laikā ēkai bija valstiska nozīme – 20.gadsimta 20. un 30. gados daļu no tās izmanto Iekšlietu ministrija.

Namā dažādos laika periodos atradusies Sabiedrisko lietu ministrija, Valsts statistiskā pārvalde, Mežu departaments, krājaizdevu kases. Tā ir bijusi mājvieta Latvijas Pretalkohola biedrībai, dažādām laikrakstu redakcijām, vēlāk arī Izglītības un kultūras ģenerāldirektorātam, Mākslas un sabiedrisko lietu departamentam, Baznīcu un konfesiju departamentam un citām iestādēm.

Reklāma
Reklāma

Laikā no 1940. līdz 1941.gadam un no 1944. līdz 1991.gadam namu aizņēma Iekšlietu tautas komisariāts, vēlāk Valsts drošības komiteja. 90.gadu sākumā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ēku sāk izmantot Valsts policija, kas tur atradās līdz 2008.gada jūlija vidum. Kopš 2015.gada sākuma daļā ēkas atrodas Okupācijas muzeja ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā un namam ir piešķirts valsts nozīmes vēstures notikuma “Komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vieta – “Stūra māja” statuss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.