IETEIKUMI 2
* Jebkuras problēmas gadījumā, izņemot akūtu traumu, nevajag baidīties rokas kustināt, ja vien tāpēc nerodas stipras sāpes. Nedarot to nedēļām vai pat mēnešiem ilgi, roka kļūs vāja, pleca locītavā radīsies kustību ierobežojums.
* Jācenšas samazināt darba slodzi un, ja iespējams, pāris nedēļu atvēlēt ambulatoram rehabilitācijas ciklam, kas ietver fizioterapijas nodarbības, teipu uzlikšanu, kakla stiepšanu, masāžu.
* Jānēsā mīkstā apkaklīte. Tā nopērkama ortopēdisko preču tirgotavā, kur speciālists palīdzēs izvēlēties atbilstīga augstuma un apkārtmēra izstrādājumu. To nēsā dienā un noņem vingrojot. Naktī, ja netraucē, var atstāt.
* Diskomfortu var mazināt pretsāpju un pretiekaisuma medikamenti, piemēram, ibuprofēns vai diklofenaks. Pašsajūtu uzlabo asinsvadus paplašinoši un asinsriti uzlabojoši preparāti, kā arī līdzekļi tūskas mazināšanai.
* Ja konservatīva ārstēšana nav līdzējusi mēneša vai pat divu laikā, var veikt kortikosteroīdu blokādes, taču šīs spēcīgās zāles ieteicamas tikai atsevišķos gadījumos un nav risinājums ilgam laikam. Turklāt hroniskos gadījumos tās diez vai līdzēs.
* Impulsu pārvadi un apasiņošanu var uzlabot adatu terapija, kas īpaši ieteicama tiem, kam netīk lietot medikamentus.
* Par operāciju lemj, ja radušās jutīguma pārmaiņas, stipras sāpes un kustību traucējumi, kurus nav izdevies novērst trīs mēnešu vai pat ilgākā laikā. Taču, ja tirpst jau sen, operācija pilnībā no diskomforta neatbrīvos, jo hroniskās pārmaiņas saglabāsies.