IETEIKUMI 2
* Vispirms jādodas pie neirologa, bet, ja izmeklējumos atklāj pārmaiņas skriemeļos vai starpskriemeļu diskos, – pie vertebrologa.
* Ja tirpšanu pavada sāpes, reizēm vēlams atslogot plaukstas vai elkoņa locītavu, lietojot ortozi.
* Ja vaina slēpjas plaukstas karpālajā kanālā, tūskas mazināšanai paturēt rokas zem tekoša auksta ūdens vai jūras sāls vanniņā. Kad veikta neirogrāfija, jāizlemj, vai ārstēt ar kortikosteroīdu blokādēm vai fizikālās terapijas procedūrām, piemēram, magnētterapiju. Papildus lieto nervu impulsu pārvadi stimulējošus medikamentus – vispirms injekcijās, pēc tam tabletēs. Reizēm jāvēršas pie neiroķirurga, jo palīdzēt var tikai operācija. Pēc tās jāņem vērā ārsta ieteikumi. Ja drīz pēc ķirurģiskas iejaukšanās sāk nodarboties ar saimniecības darbiem, labu rezultātu nevar gaidīt.
* Sāpes un tirpoņu var mazināt osteorefleksoterapija, kas uzlabo gan impulsu plūsmu nervā, gan asinsriti un atbrīvo savilktos muskuļus.
* Nervu šķiedru apvalku palīdz atjaunot B grupas vitamīni.
*Nepieciešamības gadījumā ārsts izraksta zāles, kas uzlabo impulsu pārvadi nervā un asinsriti, kā arī muskuļus atslābinošus preparātus. Šim nolūkam noder arī dūņu procedūras, taču to temperatūra nedrīkst pārsniegt 37 grādus.
* Var lietot ziedes ar pretiekaisuma un prettūskas efektu, izņemot tās, kurām ir sildoša iedarbība.