Policija sāk pārbaudi par saslimšanu un rīcību Piņķos un Salaspilī 1
Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par gadījumu, kad pēc atgriešanās no ceļojuma Spānijā uz skolu devies kāds Salaspils 1.vidusskolas audzēknis, kuram vēlāk apstiprināta jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19, aģentūra LETA noskaidroja policijā.
Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Balcerbule iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka
kad klātienes mācības skolā jau bijušas pārtrauktas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.
Izglītības iestāde ir sazinājusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kā arī apziņojusi visu klasesbiedru ģimenes un iesaistītos skolotājus, norādot viņiem uz pašizolācijas un pašnovērošanas nepieciešamību turpmākās 14 dienas.
Saraksts ar saslimušā skolēna kontaktpersonām ir iesniegts SPKC, piebilda Balcerbule.
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē trešdien izglītības ministre
kad bija aicinājums to nedarīt. Ministre norādīja, ka ārkārtējā situācija tika izsludināta tikai 12.martā.
5.martā Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, kurā atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” izplatību pasaulē ministrija aicināja iedzīvotājus būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz Spāniju, Franciju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju, Gruziju, Izraēlu un Turciju.
Līdz 9.martam Latvijā bija apstiprināti seši saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”. 9.martā premjers Krišjānis Kariņš (JV), piemēram, uzsvēra, ka cilvēkiem, atgriežoties no ceļojumiem, būtu vismaz divas nedēļas jāpavada karantīnā mājās un jāseko līdzi savai veselībai.
Kā ziņots, līdz šim Latvijā apstiprināts jau 71 saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, tostarp saslimis viens bērnudārza audzēknis no Piņķiem. Jaunā koronavīrusa dēļ valstī izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti plaši ierobežojumi, tai skaitā arī izglītības iestādēs.
Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs otrdien preses konferencē skaidroja, ka bērns bērnudārzu apmeklējis, kad bijis vesels, bet saslimstot uz izglītības iestādi vairs negāja.
Viņš ar radiniekiem bijis ārzemēs un valstī, kas uz to brīdi nebija starp tām, kuru ieteikts neapmeklēt. Tāpat bērns uz izglītības iestādi devās laikā pirms stājās spēkā stingrāki ierobežojumi, pieprasot no vecākiem apliecinājumus par to, ka nav bijis ceļojumu uz ārvalstīm.
Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.
Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.