Uzticēts dzīvnieks un saimnieks vairs neliekas ne zinis… 0
“Ko darīt, ja dzīvnieku īpašniece aizbraukusi uz ārzemēm, atstājusi tos aprūpēt citai personai un vairs neliekas ne zinis?” LIDIJA TALSOS
– Vispirms jānoskaidro, vai īstā saimniece vēl uzskata sevi par atstāto dzīvnieku īpašnieci. Ja atbilde ir pozitīva, viņai dzīvnieki jāņem atpakaļ; ja ne, jādomā, kā rīkoties tālāk, – skaidro juriste Inese Bāra.
Ja kāds labprātīgi uzņēmies dzīvnieku aprūpi un nav atprasījis izdevumus, kas ar tiem saistīti, juridiski tas nozīmē, ka ar savām darbībām persona uzņēmusies šo pienākumu. Bet, ja saimniece vieglu roku ņem dzīvniekus un tikpat vieglu roku tos atstāj kāda cita aprūpē, šis gadījums, iespējams, nebūs izņēmums.
Ko darīt? Jāsūta dzīvnieku īpašniecei vēstule (pretenzija), ka šāda situācija neapmierina, un jāprasa, lai viņa atlīdzina ieguldītās izmaksas un apņemas suņus paņemt, tiklīdz atgriežas. Tāpat jānosaka termiņš, kādā tiek gaidīta rakstiska atbilde, un sekas, ko plānots darīt, ja saimniece neatbildēs. Vēstulei jābūt ierakstītai, lai pēc tam var apliecināt, ka šāds dokuments nosūtīts un ka dzīvnieku īpašniece to saņēmusi.
Ja īstā saimniece no dzīvniekiem oficiāli (rakstiski) atsakās, pastāv trīs iespējas:
1) ja dzīvnieki kļuvuši mīļi, tos var paturēt sev un turpmāk uzskatīt sevi par īpašnieku;
2) meklēt dzīvniekiem jaunus saimniekus;
3) sazināties ar dzīvnieku patversmēm par iespējām dzīvniekus nodot tur.