Ja apkure ar kūdru tiek pielīdzināta apkurei ar oglēm, tad kompensācijas enerģijas ražošanas pārprofilēšanā varēs saņemt tie reģioni (visdrīzāk Latgale, Vidzeme, Kurzeme), kuros ir visaktīvākā kūdras ieguve.
Ja apkure ar kūdru tiek pielīdzināta apkurei ar oglēm, tad kompensācijas enerģijas ražošanas pārprofilēšanā varēs saņemt tie reģioni (visdrīzāk Latgale, Vidzeme, Kurzeme), kuros ir visaktīvākā kūdras ieguve.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Piemaksās par atteikšanos dedzināt kūdru 3

Sagaidāms, ka, īstenojot Zaļo kursu, Eiropas Komisija (EK) tuvākajā laikā nāks klajā ar priekšlikumu par Taisnīgas pārejas fondu “Just Transition Fund”, kas palīdzētu likvidēt apkuri ar oglēm. Šajā programmā kvalificēsies arī kūdras brikešu ražošanas izbeigšana siltumenerģijas ražošanai.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

4. decembrī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena paziņoja, ka janvārī EK nāks klajā ar juridisku priekšlikumu par Taisnīgas pārejas fonda izveidi. Toreiz tika minēti skaitļi, ka tajā varētu būt pieejami 35 miljardi eiro. Priekšlikumā, ar ko EK nāks klajā tuvākajās dienās, summa ir palielināta līdz 65 miljardiem, “LB” uzzināja no labi informētām EK amatpersonām.

Šobrīd ogles saražo 16% no ES enerģijas patēriņa. Visvairāk šāds atbalsts būtu nepieciešams lielākajām ogļu ieguves un dedzināšanas valstīm – Polijai, Čehijai, Bulgārijai un Rumānijai, kuras tādas būs pat vēl 2030. gadā. Polijā, kur 80% elektrības saražo no oglēm, vien nepieciešamas investīcijas līdz 18 miljardiem eiro, aprēķinājis Pasaules Dabas fonds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijai zīmīga ziņa ir tā, ka kūdra tiek pielīdzināta oglēm, un kompensācijas enerģijas ražošanas pārprofilēšanā varēs saņemt tie NUTS3 līmeņa reģioni (visdrīzāk Latgale, Vidzeme, Kurzeme), kuros ir visaktīvākā kūdras ieguve.

EK jau iepriekš paudusi, ka atbalsts būs tikai tām valstīm, kuras savos plānos apņēmušās līdz 2050. gadam panākt klimatneitrālu ekonomiku (jeb nulles izmešus).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.