Falsificētie tālruņa zvani no lidmašīnām 4
Četros boeingos kopumā esot bijuši 256 cilvēki. No lidmašīnām pēc to nolaupīšanas veikti 13 tālruņa zvani. Notikuma izmeklēšanas atskaitēs ir apskaužami precīzi un detalizēti arābu – lidmašīnu nolaupītāju apraksti, ieskaitot viņu rīcības un darbību aprakstus teju pa minūtei, bet par lidmašīnu pasažieru “liecībām” kļuvuši tikai… tālruņa sarunu ieraksti, uz kuriem faktiski arī balstās visa oficiālā versija. Izmeklēšanas gaitā šos ierakstus atskaņoja arī bojā gājušo tuviniekiem, kuriem, aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, kategoriski aizliedza atklāt šo sarunu saturu. Tomēr notika informācijas noplūde un žurnāls “Newsweek” iepazīstināja sabiedrību ar to.
Zvanītāju pulkā bijusi arī ASV tieslietu ministra Teda Olsona dzīvesbiedre, advokāte Barbara Olsone. Viņa vīram no tās lidmašīnas, ko teroristi izmantojuši uzbrukumam Pentagonam, esot zvanījusi divas reizes. Sazināties tieši ar zemes dienestiem izdevies tikai vienai pasažierei – Melisai Bovijai, kura sazvanījusi dispečeri, saruna ilgusi 4 minūtes un 2 sekundes un aprāvusies pusvārdā. Pēdējie viņas vārdi pirms lidmašīnas ietriekšanās debesskrāpī esot bijuši šādi: “Ak, dievs, dievs… Es redzu ēku… Ūdeni”. Savukārt jo sevišķi amizanta jau ir cita kāda pasažiera frāze: “Sveika, mamma, te Marks Binems!”…
Bet visdīvainākais ir ne jau tas, ka cilvēks piezvana savai mātei un stādās priekšā, nosaucot gan vārdu, gan uzvārdu, bet gan tieši tas, ka viņam vispār izdevies sazvanīties. Pašā šā gadsimta sākumā gluži tehniski iespēja, ka no reaktīvā aviolainera, kurš lido vidēji normālā kreisera augstumā un ātrumā, īstenot mobilā tālruņa savienojumu bija vērtējama attiecībā 1:100. Divu tādu savienojumu iespēja – 1:1000. Savukārt 13 tādu savienojumu iespējamība faktiski bija tik niecīga, ka to pat grūti raksturot ar viegli uztveramiem skaitļiem. Protams, lidmašīnai samazinot augstumu, iespēja sazvanīt zemi no mobilā tālruņa it kā kļūst lielāka, tomēr tad, kā pauž speciālisti, papildus sāk darboties jau citi būtiski traucējošie faktori. Lidojot zemākā augstumā, reaktīvā lidmašīna vienas tā dēvētās šūnas jeb zonas ietvarus pārskrien vidēji 1–8 sekundēs, un šajā laikā tālrunis tikai sāk meklēt kontaktu ar to, taču nākamajā acumirklī jau atrodas citā zonā, kur viss tikpat strauji sākas no jauna. Sakari ir praktiski neiespējami…