Ekrānuzņēmums: publicitātes foto s3.amazonaws.com

ASV kompānija bez biroja: 700 darbinieku strādā attālināti 0

ASV jaunuzņēmumā “InVision”, kas nodarbojas ar programmatūras izstrādi, strādā jau 700 darbinieku. Kas šo 7 gadus veco kompāniju atšķir no citām? Uzņēmumam nav savu “māju” jeb biroja, uz kuru katru dienu plūstu darbinieku straumes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Tā kā kompānijas piedāvāto produktu var piedāvāt, izmantojot tikai portatīvo datoru, uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Klārks Vālbergs ļauj visiem strādāt no jebkuras darbiniekiem ērtas vietas – mājām, kafejnīcas, tuvējā parka vai citas vietas. Turklāt šo faktu Vālbergs izmanto arī kompānijas uzturēšanas izmaksu samazināšanai – nav jāīrē vai jāpērk telpas, kuru uzturēšana ASV izmaksā prāvu summu.

“InVison” tādējādi gadu laikā ietaupījusi miljoniem dolāru.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr darbs no mājām nenozīmē strādāšanu, kad ienāk prātā – uzņēmumā joprojām ir noteikts darba laiks no 10.00-18.00. Atkarībā no laika zonas, šādā ritmā strādā ikviens darbinieks ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Izraēlā, Argentīnā un Nigērijā. Tik daudzās valstīs mājo “InVision” programmētāji, ļaujot kompānijai piesaistīt labāko iespējamo darbaspēku no visas pasaules. Taču arī neskatoties uz darba laiku, darbiniekiem ir krietni lielāka brīvība, nekā strādājot birojā.

“Svarīgākais ir rezultāts, nevis IP adrese, no kuras tu strādā. Mums ir svarīgi sasniegtie rezultāti, izdarītais darbs. Ja spēj kaut ko sasniegt, strādājot nelielas stundas – lieliski,”  tā biznesa portālam “BusinessInsider” norādījis uzņēmuma pārstāvis Marks Freins. Šāds modelis ļauj strādāt ļoti elastīgi, piemēram, atrodoties lidmašīnā vai esot atvaļinājumā. Šāds modelis noteikti pa prātam ir arī ģimenei, jo jebkurā laikā var doties atvaļinājumā, tostarp skolas brīvlaikā.

Kā ir ar disciplīnu? Jo darbs taču jāpadara. Freins norāda, ka šī problēma pastāv vienmēr, to starp birojā strādājošajiem, kuri nereti lielu daļu darba laika pavada sociālajos tīklos vai “Youtube”. Viss atkarīgs no pašu darbinieku disciplīnas, uzdoto darbu paveikšanas laikā, sava darba mīlēšanas un kolēģu cienīšanas.

Tomēr šāds modelis rada ari problēmas, piemēram, kā panākt, lai darbinieki strādātu vienoti?

Šādā brīdī ļoti svarīgi ir kopīgi pasākumi, lai kolēģi, kuri katru dienu sazinās virtuāli, varētu viens otru satikt arī dzīvē. Pēdējā šāda tikšanās “InVision” lokā organizēta februārī, kad satikušies cilvēki, kuri viens otru dzīvē nekad nebija redzējuši.

Viens no uzņēmumiem, kuram nav sveša šāda attālināto darbinieku pieredze ir IT kompānija “Accenture”. Latvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs “LA” norādīja, ka uzņēmumā arī ir darbinieki, kuri ikdienā strādā no mājām. Tomēr ir noteikums, ka vismaz vienreiz nedēļā, parasti pirmdienā, arī viņiem jāatbrauc uz Rīgas biroju.

Tas uzņēmumam bez lielām raizēm ļauj nodarbināt darbiniekus daudzviet Latvijā – kaut vai viņš dzīvotu divu stundu attālumā no galvaspilsētas. Labs veids kā nodrošināt darbu augstas raudzes uzņēmumā, kurā maksā labas algas, saglabājot cilvēkus reģionos.

“Jāņem vērā, ka esam programmētāji. Mums ir sava samērā slēgtā kultūra. Galvenais noteikums ir piegādāt gatavu savu programmas daļu. Dzīve grozās ap šīs programmas daļas piegādes laiku. Parasti vienreiz nedēļā jāpiegādā paveiktais, līdz ar to īstenībā jau mums ir dziļi vienalga, kur tu esi starp pirmdienu un piektdienu, galvenais, lai savu darbu paveic. Tā ir tā mūsu disciplīna,” uzsver M. Jegorovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.