Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

“ASV karavīri inficējušies ar koronavīrusu!” Arī Lietuvā izplatās viltus ziņas 0

Viltus ziņa, ka Lietuvā dislocēts amerikāņu karavīrs inficējies ar jauno koronavīrusu, kura pagājušo piektdien bija ievietota hakeru uzlauztos Kauņas portālos, tagad ir nosūtīta pa e-pastu arī vairākām Lietuvas varas iestādēm, pirmdien paziņoja Lietuvas armija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar Bruņoto spēku informāciju, viltus ziņa bija ievietota piecās hakeru uzlauztās ziņu vietnēs – Kauno.diena.lt, Klaipeda.diena.lt, Diena.lt, Kaunas.kasvyksta.lt un Baltictimes.com. Pēc tam dažām varas iestādēm tika nosūtītas viltotas e-pasta vēstules ar šo viltus ziņu.

“Pēcpusdienā dažas no valsts institūcijām un pašvaldībām saņēma viltotus e-pastus ar apgalvojumu, ka tos sūtījis Lietuvas armijas stratēģisko komunikāciju departamenta preses sekretārs, un kas it kā apstiprināja koronavīrusa gadījumu Lietuvā,” komentārā ziņu aģentūrai BNS sacīja stratēģisko komunikāciju departamenta armijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Laimis Bratiks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp šo e-pasta vēstuļu saņēmējiem bija Švenčoņu rajona pašvaldība, kuras teritorijā atrodas Pabrades militārās apmācības zona, un Veselības ministrija, piebilda Bratiks.

Šīs iestādes pēc minēto e-pasta sūtījumu saņemšanas vērsās pie Nacionālā kiberdrošības centra un stratēģisko komunikāciju departamenta.

“Lietuvas armijas analītiķi vēl var redzēt, ka nepatiesa informācija tiek izplatīta interneta vietnēs un sociālajos tīiklos lietuviešu, angļu un krievu valodās,” viņš piebilda.

Saskaņā ar Bratika teikto šis kiberuzbrukums vairākās stadijās bijis ar mērķi noskaņot sabiedrību pret Lietuvas sabiedrotajiem.

BNS, kas tika uzdota kā šīs viltus ziņas avots, nav tādu publicējusi.

Šis nav pirmais gadījums Lietuvā, kad hakeri uzlauzuši portālus un publicējuši viltus ziņas par valsts aizsardzības sistēmu. Pagājušajā gadā tika uzlauzti vairāki portāli un publicēta viltus ziņa par Lietuvā it kā notiekošām militārajām mācībām.

Lietuvas drošības dienesti ir norādījuši, ka vislielākos draudus Lietuvas kiberdrošībai rada Krievijas specdienesti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.