Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

ASV dos artavu cīņā pret Krievijas agresiju kibertelpā Eiropā 0

Dodot savu artavu cīņā pret Krievijas agresiju kibertelpā Eiropā, ASV drīzumā piedāvās vajadzības gadījumā pielietot savas kiberspējas NATO labā, atklājusi kāda ASV amatpersona.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Gaidāms, ka ASV ar šādu paziņojumu nāks klajā tuvākajās dienās, sacīja aizsardzības ministra asistenta starptautiskās drošības jautājumos vietniece Keitija Vīlbargere.

ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss trešdien un ceturtdien piedalīsies NATO aizsardzības ministru sēdē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīlbargere sacīja, ka ASV apsolīs izmantot savas aizsardzības un uzbrukuma kiberspējas NATO sabiedroto labā, bet ASV pilnībā saglabās kontroli pār savu personālu un spējām.

NATO samitā jūlijā dalībvalstis piekrita atļaut aliansei izmantot kiberspējas, ko brīvprātīgi nodrošinās dalībvalstis, lai aizsargātu tīklus un atbildētu uz kiberuzbrukumiem. Šis lēmums atspoguļo ASV un sabiedroto augošās bažas par Krievijas mēģinājumiem ar kiberoperācijām ietekmēt vēlēšanu rezultātus ASV un citās valstīs.

ASV šis ir veids kā nodemonstrēt savu apņēmību cīnīties pret to, sacīja Vīlbargere, piebilstot, ka tas būs signāls citām valstīm, ka NATO ir gatava stāties pretī kiberuzbrukumiem, kas vērsti pret aliansi vai tās dalībvalstīm.

Līdzīgi kā ar ASV kodolieročiem oficiāls paziņojums par atbalstu kiberjomā var kalpot kā biedinājums un atturēt pretiniekus no šādiem uzbrukumiem.

Pentagons nesen publiskoja jaunu kiberdrošības stratēģiju, kas paredz daudz agresīvāku militāro kiberspēju izmantošanu. Dokumentā konkrēti minētas Krievija un Ķīna, kas veic kiberuzbrukumus.

Dokumentā norādīts, ka Ķīna pastāvīgi zog datus no ASV valsts un privātā sektora, lai iegūtu sev ekonomiskas priekšrocības, bet Krievija izmantojusi kiberoperācijas, lai ietekmētu amerikāņus un kaitētu ASV diplomātijai.

ASV amatpersonas ir vairākkārt apsūdzējušas Maskavu par jaukšanos prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

“Mēs veiksim kiberoperācijas, lai savāktu informāciju un sagatavotu militāras kiberspējas, kas varēs tikt izmantotas krīzes vai konflikta gadījumā,” norādīts jaunajā stratēģijā. Dokumentā teikts, ka Pentagons arī strādās arī pie tā, lai stiprinātu sabiedroto un partneru spējas.

Reklāma
Reklāma

NATO ir piesardzīgi virzījusies uz priekšu jautājumā par uzbrukuma kiberspējām.

NATO līderi Varšavas samitā 2016.gada jūlijā atzina kiberdrošību par darbības sfēru, saliekot to pārī ar tradicionālo militāro spēku nodrošināšanu. NATO līderi arī atbalstīja plānus par īpašo reaģēšanas vienību izveidošanu, lai palīdzētu dalībvalstīm, ko apdraud kiberuzbrukumi militārajai un civilajai infrastruktūrai. Taču līdz šim uzsvars vienmēr likts uz NATO tīklu un dalībvalstu tīklu aizsargāšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.