Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV apsveic Ukrainu ar neatkarīgas pareizticīgās baznīcas izveidošanu 0

ASV pirmdien apsveica Ukrainu ar neatkarīgas pareizticīgās baznīcas izveidošanu un reliģiskās autonomijas iegūšanu no Maskavas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas
Valsts departaments nosūtījis apsveikumu Ukrainas pareizticīgās baznīcas metropolītam Epifānijam

un baznīcas atdalīšanos no Maskavas pēc tās 300 gadu dominēšanas nosaucas par vēsturisku brīdi Ukrainai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“ASV saglabā nelokāmu atbalstu Ukrainai un ciena reliģisko brīvību bez ārējas iejaukšanās,” paziņoja Valsts departamenta preses pārstāvis Roberts Paladino. “Reliģiskās brīvības tiesības attiecas uz visiem ukraiņiem, tostarp tiem, kas izvēlēsies vai neizvēlēsies pievienoties jaunajai pareizticīgajai baznīcai.”

Kā ziņots, sestdien Kijevā apvienošanās sinodē izveidota jauna neatkarīga Ukrainas pareizticīgā baznīca, un par tās vadītāju – Kijevas un visas Ukrainas metropolītu – ievēlēts Epifānijs.

“Paldies Dievam un paldies Ukrainai. Apsveicu visus ar Ukrainas autokefālās pareizticīgās baznīcas izveidošanu, kas tikko notika Svētajā Sofijā,” pavēstīja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Pēc viņa teiktā, 2018.gada 15.decembris ieies Ukrainas vēsturē kā svēta diena, kad Ukraina galīgi ieguvusi neatkarību no Krievijas.

Ukrainas pareizticīgās baznīcas metropolīts Epifānijs 6.janvārī no Konstantinopoles patriarha Bartolomeja saņems dokumentus par Ukrainas baznīcas neatkarību.

Ekumēniskā patriarhāta patriarhs Bartolomejs pareizticīgās baznīcas līderu vidū tiek uzskatīts par pirmo starp vienlīdzīgiem. Ekumēniskais patriarhāts oktobrī piekrita atzīt Ukrainas Pareizticīgās baznīcas neatkarību.

Lēmums bija pamatīgs trieciens Maskavas garīgajai autoritātei pareizticīgo pasaulē.

Ukrainā pastāv trīs lielas reliģiskas organizācijas, kas sevi uzskata par pareizticīgām baznīcām. Maskava divas no tām uzskata par šķeltniekiem.

Aprīlī Maskavas neatzītās baznīcas vērsās pie Konstantinopoles patriarha ar lūgumu atzīt Ukrainas baznīcas neatkarību. Šo lūgumu atbalstīja Ukrainas prezidents un parlaments.

Jaunajā baznīcas struktūrā iekļausies abu Maskavas neatzīto baznīcu locekļi, kā arī Maskavas patriarhāta garīdznieki, kas vēlēsies tai pievienoties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.