Foto: Matīss Markovskis, stils Lolita Graudiņa

Aspirīns kaitē kuņģim, bet to profilaktiski jālieto… Tereško: Izeja ir! 1

Lasītājs jautā: “Kā rīkoties, ja profilaktiski jālieto aspirīns?”

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

Fitoterapeits Artūrs Tereško teic, ka izeja ir. “Aizejiet uz kārklu audzīti un noņemiet mizu no pirksta resnuma dzinuma. Mājās sagrieziet to centimetru garos gabaliņos un lieciet žāvēties uz radiatoriem vai uz siltas plīts. Pēc tam 10 gramus mizas aplej ar 0,5–0,7 litriem ūdens, vāra 10–12 minūtes, atdzesē un izdzer dienas laikā neatkarīgi no ēšanas,” viņš iesaka.

Kārkla miza satur apmēram 1% acetilsalicilskābes, tas ir, aspirīna. Tas nozīmē, ka 10 gramos novārījuma būs 100 miligrami šīs vielas, kas ir pilnīgi pietiekami, lai mazinātu trombu veidošanās iespēju, piemēram, mirdzaritmijas gadījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt šis novārījums mazina arī sāpes un darbojas pret iekaisumu. Pats lieliskākais moments šai lietā ir tas, ka kārkla miza satur arī daudz miecvielu, kas izklāj kuņģi, neitralizē skābes agresīvo darbību un pasargā kuņģi no čūlu veidošanās arī tad, ja iedzer arī kādu ibuprofēna tableti.

Aspirīnu satur arī vīgriezes ziedi un avenes laksti, lai gan desmit reizes mazākā daudzumā. Taču tajos ir citas vielas ar pretsāpju un pretiekaisuma iedarbību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.