Foto – Shutterstock

Ādai novecojot 0


Ja vecākiem bijušas hemangiomas, pastāv risks, ka tās pēc 35 gadu vecuma radīsies arī pēcnācējiem. Pieaugušajiem asinsvadu veidojumi parādās ādas novecošanas dēļ. Par veicinošu faktoru uzskata arī ilgstošu uzturēšanos saulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Visbiežāk rodas ķiršveida angiomas, kas kā mazi punktiņi vispirms ir ādas līmenī, bet vēlāk paceļas virs tās. Kaut gan izskatās neglīti, ļaundabīgas nemēdz kļūt.

Reizēm asinsvadu veidojums, ko dēvē par venozo ezeru, rodas uz lūpām, it sevišķi, ja gadījies tajās iekost. Tas pats no sevis nepāries, jo traumas ietekmē asinsvados notikušas pārmaiņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieaugušajiem nepaklausīgos asinsvadus likvidē ar dažāda veida lāzeriem vai intensīvi pulsējošas gaismas ierīcēm. Metodi izvēlas atkarībā no klīnikas iespējām, veidojuma dziļuma un lieluma. Pēc procedūras asinsvadi uzsūcas 3–4 nedēļu laikā. Lielai hemangiomai tās dažkārt jāveic atkārtoti. Retos gadījumos veidojumu izgriež ķirurģiski. Tajā pašā vietā hemangioma vairs nemēdz veidoties, taču var rasties citur.

Ar ugunszīmi piedzimst

Reizēm hemangiomas kombinējas ar cita veida asinsvadu veidojumiem – ugunszīmēm jeb tā sauktajiem port­vīna traipiem – jau piedzimstot. Tie mēdz būt dažādu izmēru, izplesties pat pa pusmuguru, visu kāju vai roku, atgādinot applaucējumu. Arī ugunszīmju krāsa var būt atšķirīga – no zilganas līdz tumši sarkanai. Šie veidojumi parasti neizzūd paši no sevis.

Viegla ugunszīmju forma ir tā sauktie eņģeļu skūpsti uz pieres, deguna saknes vai pakauša. Tie gan parasti saglabājas tikai līdz 5–7 gadu vecumam.

Tumšas zīmes labi var likvidēt ar lāzeru. Jo tā tumšāka, jo labāks efekts, taču procedūru vienalga var nākties veikt 5–7 reizes. Maigi rozā ugunszīmes ir īpaši grūti padarīt gaišākas.

Ja bērnam ugunszīme ir labi redzama un sagādā diskomfortu, vislabāk to likvidēt jau pirms skolas gaitu sākuma, bet, ja tā ir slēptā ķermeņa vietā, ieteicams ārstēšanu atlikt, jo procedūras ir sāpīgas. Diemžēl medikamenti šajā gadījumā nelīdz.

Uzziņa

• Ja hemangiomu gadās traumēt, tā mēdz stipri asiņot, tāpēc stingri jāpārsien.

• Ja ir ģimenes ārsta nosūtījums, hemangiomas un ugunszīmes bērniem līdz 18 gadu vecumam Lāzerplastikas klīnikā ārstē bez maksas.

KONSULTĒJUSI LĀZERPLASTIKAS KLĪNIKAS DERMATOLOĢE ANITA ĀBELĪTE

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.