Organisma profilaktiska tīrīšana 0
Daži augi, ar kuriem sezonas laikā varētu profilaktiski palīdzēt organismam, izvadot no tā sakrājušos sārņus.
Āra bērzs
Attīra un uzlabo aizkuņģa dziedzera, aknu un zarnu darbību, lieliski izskalo visus 24 sārņus. Dienā vēlams izdzert 2 l bērzu sulas. Visefektīvāk darbojas 2–3 nedēļas pēc tecināšanas. Vēlamais kurss – 2 nedēļas.
Ķirbji
Attīra organismu no nevēlamām vielām un zarnu parazītiem. Katru dienu vēlams apēst 10 sēklas 2 stundas pēc vakariņām 5 vakarus pēc kārtas un atkārtot ik pēc 2 mēnešiem. Kuņģa darbības veicināšanai vēlams 1 stundu pirms ēšanas apēst 3 ķirbju sēklas. Var lietot ilgstoši.
Bietes
Vērtīgs un dziedniecisks uzturlīdzeklis, kas veicina sarkano asinsķermenīšu veidošanos un stiprina asinsvadu sieniņas. Vienlaikus bietes lieliski izvada no organisma sārņus un toksīnus. Šim nolūkam gatavo novārījumu : 3 kg biešu notīra, sagriež gabaliņos vai samaļ gaļasmašīnā, liek emaljētā traukā un aplej ar aukstu ūdeni tā, lai tas pārklātu bietes divu pirkstu platumā. Vāra 1,5 stundas, šķidrumu izkāš, biezumus izmet. Novārījumam pievieno 0,8 l vārīta govs piena. Iegūtā deva jāizdzer 3 dienu laikā. Pēc tam gatavo jaunu novārījumu. Kursa ilgums – 3–4 nedēļas.
Sējas lins
Attīra no sārņiem. Tējai uz 1 glāzi ūdens ņem 1 ēdamkaroti ar kaudzi sauso stublāju, vāra 15 minūtes. Dzer atdzesētu līdz istabas temperatūrai 3 reizes dienā pa 1 glāzei 2 stundas pēc ēšanas 5 dienas pēc kārtas. Katrai reizei jāgatavo svaiga tēja. Kursu atkārto pēc 6 mēnešiem.
Ķeraiņu madara
Tējai uz 1 glāzi ūdens ņem 1 ēdamkaroti ar kaudzi sauso stublāju, vāra 15 minūtes. Dzer atdzesētu līdz istabas temperatūrai 3 reizes dienā pa 1 glāzei 2 stundas pēc ēšanas 5 dienas. Kursu atkārto ik pēc 6 mēnešiem.
Ķiploki
Ķiploki satur spēcīgus fitoncīdus, tāpēc ir labi organisma aizsarglīdzekļi pret dažādām slimībām. To sastāvā ietilpst arī germānijs – viela, kas iedarbojas uz
vārstuļu sistēmu organismā. Tibetas medicīnā ķiploku izmanto organisma un asinsvadu attīrīšanai, dažādu sārņu un cērmju izvadīšanai, kā arī mūža pagarināšanai. Ķiploku līdzekļi attīra asinsvadus no tauku nogulsnējumiem, darot tos elastīgākus un pasargājot no infarkta, stenokardijas, aterosklerozes. Vienlaikus uzlabojas redze, mazinās trokšņi ausīs, atjaunojas locītavu kustīgums.
Organisma vispārējai attīrīšanai gatavo ķiploku spirta izvilkumu: notīra un 2 reizes gaļasmašīnā samaļ 350 g ķiploku, aplej ar 250 ml spirta, 10 dienas nostādina, izkāš, patur vēl 3 dienas. Pirms lietošanas izvilkumu atšķaida ar 30–50 ml auksta piena. Lieto pēc noteiktas shēmas 3 reizes dienā: sāk ar 1 pilienu, katrā ēdienreizē pievienojot pa 1 pilienam, devu pakāpeniski palielinot līdz 16 pilieniem. Pēc tam visu dara pretēji – katrā ēdienreizē par 1 pilienu samazina, līdz nonāk atkal pie viena piliena. Tad katrā ēdienreizē lieto pa 25 pilieniem, līdz viss izvilkums izlietots. Sarežģīti, taču atmaksājas, turklāt šādu kursu iesaka rīkot tikai reizi 5 gados. Šī attīrīšana pozitīvi iedarbojas uz visiem orgāniem un audiem, sistēmām un funkcijām.
Veselības augu vācējai Ritai Armulikai no Saldus ir īpaša zāļu tēju maisījuma recepte, kas paredzēta profilaktiskai organisma attīrīšanai un stiprināšanai. Tajā ietilpst piparmētras, raudenes, dzelzenes, gārsas, peoniju ziedi, gandrenes, nātres, asinszāles, kliņģerītes, bērza lapas un ugunspuķes.
Tējai ņem 1 ēdamkaroti drogas, aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 15–20 minūtes un dzer starplaikos starp ēdienreizēm.
Kā tīrāmi asinsvadi, kuros uzkrājies holesterīns
Holesterīna daudzumu nosaka mūsu uzturs. Ir korpulenti cilvēki, kuriem holesterīna rādītājs nekad nav augstāks par 5, un ir kalsnie (starp tiem arī veģetārieši), kuriem holesterīns ir 12. Tas liek domāt par to, ka holesterīna ražotne ir mūsu aknas, un, kā zināms, smalkajos līmeņos tās ir mūsu aizturētās dusmas un naids.
Asinsvadu piesārņojumu nosaka skābuma līmenis organismā: ja līdzsvars izjaukts, asinis kļūst lipīgas un biezas. Ja tā noticis, jāpārskata uzturs, atsakoties
no piena taukiem, eļļas izstrādājumiem (tie jānomaina ar pilnvērtīgu eļļu), desām, dažādiem gaļas izstrādājumiem. Veselīga ir pilngraudu maize, grūbas, griķi, neattīrīti rīsi, gurķi, kāposti. Vasarā jāēd daudz zaļumu un dārzeņu, turklāt salātus var atļauties gatavot ar krējumu – holesterīns vienalga krītas, jo organisms saņem pietiekami daudz balastvielu.
Ļoti vērtīgi ir savvaļas augu kaltētie pulveri. Šie augi katram jāatlasa individulli – diabēta slimniekam vajadzīgi citādi augi nekā sirds slimniekam, kaut gan holesterīna līmenis abiem ir paaugstināts.
Ziemai gatavojot garšaugu pulveri, noteikti vajadzīgas ķimeņu sēklas, diļļu sēklas, pētersīļu un seleriju lapas, vārpatu saknes, raudene, mazais mārsils,kalmju saknes, dadžu saknes. To visu vajadzētu samalt, sajaukt un profilaktiski lietot pa 1 tējkarotei ēšanas laikā. Šis augu pulveris vienlaikus ir dziedniecisks un gards. To var piejaukt ēdienam garšas uzlabošanai. Lieliskas tējai ir fermentizētas zemeņu, upeņu, ābeļu un bērzu lapas, kas var kalpot arī kā augu pulvera pamats.