Arvien vairāk uzbrukumu Latvijas interneta resursiem tiek realizēti no IP adresēm Latvijā 12
Arvien vairāk uzbrukumu Latvijas interneta resursiem tiek realizēti no IP adresēm Latvijā, ceturtdien kiberdrošības biznesa forumā “CyberShield” sacīja tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Tet” Izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.
Viņš norādīja, lai šo problēmu risinātu, būs jārunā ar valsts un informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārstāvjiem.
Šobrīd gadījumos, ja tiek pamanīti kādi inficēti datori un to īpašnieki tiek aicināti rīkoties, ne vienmēr notiek rīcība, sacīja Tatarčuks, norādot, ka, iespējams, būs nepieciešama iedzīvotāju izglītošana vai stingrāku prasību ieviešana.
Tatarčuks akcentēja, ka kiberuzbrukumi notiek arvien sarežģītākos veidos, tomēr “cīnoties ar grūtākiem pretiniekiem, paši kļūstam gudrāki”.
“Tet” šogad astoņos mēnešos konstatējis 1054 liela mēroga pakalpojumu atteices jeb DDoS uzbrukumus, savukārt 2023.gada attiecīgajā periodā tika fiksēti 732 uzbrukumi, bet 2022.gadā – 608 uzbrukumi.
Tostarp palielinās mākslīgā intelekta algoritmu risinājumu izmantošana, norādīja Tatarčuks.
Jau ziņots, ka ceturtdien kultūras un mākslas telpā “Hanzas perons” notiek “Tet” rīkotais kiberdrošības biznesa forums “CyberShield”.
Tāpat vēstīts, ka “Tet” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 295,753 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 40,1% – līdz 15,226 miljoniem eiro.
“Tet” pieder valstij SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas “Telia Company” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%).