Foto: Ieva Čīka/LETA

Ārvalstīs iestrēgušo repatriāciju ĀM plāno pabeigt līdz 27.martam 0

Ārlietu ministrija (ĀM) ārzemēs “iestrēgušo” Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operāciju plāno pabeigt līdz 27.martam, liecina ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) paziņojums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Ministrs sociālajā tīklā “Facebook” norāda, ka valstspiederīgo repatriācijas operācija ir plašākā šāda veida akcija Latvijas valsts vēsturē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban Latvija organizējot atgriešanās reisus no tām pilsētām, kurās saskaņā ar ĀM informāciju ir liels skaits Latvijas valstspiederīgo.

ĀM mērķis esot palīdzēt visiem, kas reģistrējušies Konsulārajā reģistrā vai pieteikušies ĀM vai vēstniecībās, atgriezties pēc iespējas ātrāk.

Ministrs aicina Latvijas valstspiederīgos apbruņoties ar pacietību, savstarpēju sapratni un sadarbošanos.

“Mēs centīsimies pabeigt repatriācijas operāciju līdz 27.martam. Es aicinu visus izmantot katru iespēju, kāda parādās. Ja tas ir lidojums caur kādu pilsētu un tālāk tranzīts uz Latviju, tad izmantojiet to! Lūdzu, sekojiet ministrijas informācijai par ieceļošanas un tranzīta ierobežošanas pasākumiem, ko ievieš Eiropas un pasaules valstis, arī tā ir mainīga,” norāda Rinkēvičs.

Ministrs otrdien paziņoja, ka konsulārajā reģistrā tobrīd bija reģistrējušies aptuveni 1900 Latvijas valstspiederīgie, kuri Eiropā gaida repatriāciju.

Āzijā un Āfrikā repatriāciju gaida 751 Latvijas valstspiederīgais, bet Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā – 198, tādējādi kopumā repatriāciju gaida 2849 Latvijas valstspiederīgie.

Latvijā saistībā ar Covid-19 ir izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Drošības pasākumu ietvaros Latvijā ir atcelti arī starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Reklāma
Reklāma

Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām, taču nereti tas ir problemātiski, jo pārvietošanās ierobežojumus ir noteikušas citas Eiropas valstis.

Ieceļošanas ierobežojumi ir noteikti, piemēram, tādās valstīs kā Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Krievijā, Čehijā, Vācijā, Norvēģijā, Ukrainā, Beļģijā, Bulgārijā, Dānijā, Gruzijā, Grieķijā, Itālijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Šveicē, Turcijā, Ungārijā un citās, liecina ĀM interneta vietnē apkopotā informācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.