Ārstu biedrība: Plašas vakcinācijas pret Covid-19 aptveres nodrošināšanai jānodala politika no medicīnas 12

Plašas sabiedrības vakcinācijas pret Covid-19 aptveres nodrošināšanai ir jānodala politika no medicīnas, sabiedrības izglītošanu un imunizāciju pilnībā uzticot veselības aprūpes profesionāļiem, strikti ievērojot starptautiskos un nacionālos normatīvo aktus un medicīnas ētikas principus, uzskata Latvijas Ārstu biedrība (LĀB).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

LĀB prezidente Ilze Aizsilniece aģentūrai LETA pauda, ka valstij ir jāuzticas veselības aprūpē strādājošajiem, kuru augstākais mērķis nemainīgi ir sabiedrības drošība un veselība. “Mediķi, nevis reklāmas kampaņas un loterijas, ir tie, kas vislabāk spēj sniegt zinātniski pamatotu informāciju un pārliecināt par vakcinācijas nepieciešamību. Tāpēc valsts atbalsts un finansējums ir novirzāms veselības aprūpē strādājošajiem,” uzskata Aizsilniece.

Biedrības valde uzsver, ka jebkura vakcinācija ir nopietna medicīniska manipulācija, tāpēc tā primāri īstenojama ģimenes ārstu praksēs, klīnikās un slimnīcās. Lēmums vakcinēties ir jāpieņem individuāli un pēc nopietnas sarunas ar ārstu, izvērtējot katra pacienta veselības stāvokli, vienlaikus nodrošinot pilnvērtīgu un kvalitatīvu pēcvakcinācijas uzraudzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakcinācijas process LĀB ieskatā būtu jāīsteno pragmatiski un ar informētu pacienta piekrišanu. Tāpat biedrība norāda, ka nedrīkst pārkāpt jau 1988.gadā apstiprinātos Pasaules Veselības organizācijas ētikas principus par medikamentu virzīšanu tirgū un Pasaules Medicīnas asociācijas pieņemto Helsinku deklarāciju.

“LĀB aicina sabiedrību sekot Latvijas ārstu piemēram un izvēlēties vakcināciju kā pašlaik drošāko, efektīvāko un zinātniskajos pētījumos balstītu veidu Covid-19 pandēmijas ierobežošanai. Vienlaikus LĀB aicina ar izpratni un atbalstu izturēties pret tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai izlemtu par labu vakcinācijai,” uzsver LĀB valdes loceklis Viesturs Boka.

Saskaņā ar Rīgas Stradiņa universitātes veikto aptauju, gandrīz 77% medicīnas darbinieku atbalsta vakcināciju pret Covid-19. LĀB apkopotie dati par Latvijas lielākajām slimnīcām liecina, ka pašlaik ārstu vakcinācijas aptvere ir vairāk nekā 90%.

LĀB dibināta 1988.gadā un tās mērķis ir Latvijas veselības aprūpes sistēmas un ārstu kvalifikācijas pilnveidošana, ārstu tiesisko, profesionālo un ekonomisko interešu aizstāvība, tautas veselības veicināšana, veselības aprūpes organizācijas uzlabošana un medicīnas izglītības sistēmas pilnveidošana, kā arī ārstu ētikas principu popularizēšana un to ievērošanas kontrole.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.