Foto-Stock.hxcng

Ārsti nosauc pazīmes, kas liecina – cilvēks domā par pašnāvību 4

Ārsti norāda uz pazīmēm, kas var liecināt par pašnāvniecisku noskaņojumu, un aicina apkārtējos cilvēkus laikus tās pamanīt, vēsta “TV3 ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Visbiežāk cilvēki par šādu dramatisku lēmumu izšķiras smagas depresijas iespaidā. Lai arī šī slimība ir viegli ārstējama, dažādu aizspriedumu dēļ cilvēki to mēģina slēpt gan no apkārtējiem, gan ārstiem.

Taču ārsti norāda, – apkārtējie var saņemt signālus, kas liecina – tuvinieks plāno izšķirties par šo drūmo soli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis norāda, ka par to var liecināt, piemēram, tas, ka cilvēks sāk pēkšņi kārtot dažādus finansiālus jautājumus. Tāpat zīme, ka cilvēks domā par pašnāvību, ir atvadīšanās no tuviniekiem un mīļāko lietu atdošana un dāvināšana.

“Savukārt, ja cilvēks mēģinājis izdarīt pašnāvību jau iepriekš vai arī slimo ar depresiju, vai arī par pašnāvību jau iepriekš runājis, tad šis risks ir ārkārtīgi augsts,” norāda Pulmanis.

“Katru gadu Latvijā ar depresiju slimo 115 tūkstoši iedzīvotāju, un pēc palīdzības vēršas labi ja 10 tūkstoši. Tātad tikai katrs desmitais no tiem, kam palīdzība vajadzīga. Ar depresiju var dzīvot, bet šāda dzīve nav pilnvērtīga, tas ir tāpat kā vilkties pa dzīvi ar 50 kilogramus smagu mugursomu plecos,” norāda Elmārs Rancāns, Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.