Ārsti brīdina: tualetē ilgāk par 10 minūtēm sēdēt nevajadzētu, tas var novest pie nopietnām veselības problēmām 0
Nenoliegsim, ka mēs visi esam dzirdējuši un saskārušies ar cilvēku ieradumu pavadīt ilgstošu laiku tualetē, bieži vien laiku pavadot telefonā, taču ārsti brīdina, ka ilgstoša sēdēšana uz poda var radīt nopietnas veselības problēmas, vēsta “CNN.”
Teksasas kolorektālais ķirurgs Dr. Lai Sjue norāda, ka ilgstoša laika pavadīšana tualetē rada paaugstinātu hemoroīdu risku un novājina iegurņa muskuļus. “Kad pacienti vēršas pie manis ar sūdzībām, viena no galvenajām lietām, kurā mums nākas iedziļināties, ir pārmērīga laika pavadīšana tualetē.”
Saskaņā ar Ņujorkas zarnu slimību centra vadītājas teikto, cilvēkiem tualetē vajadzētu pavadīt vidēji līdz 10 minūtēm.
Kā norāda Sjue, gravitācija notur mūs uz Zemes, taču šī pati gravitācija arī liek ķermenis strādāt intensīvāk, lai sūknētu asinis atpakaļ uz sirdi. Atvērtais ovālās formas tualetes poda sēdeklis saspiež sēžamvietu, turot taisno zarnu zemākā pozīcijā nekā tad, ja jūs sēdētu dīvānā. Gravitācijai velkot ķermeņa apakšējo daļu uz leju, paaugstinās spiediens, kas ietekmē asinsriti, rezultātā vēnas un asinsvadi ap anālo atveri un apakšējo taisnās zarnas daļu kļūst paplašināti un pārpildīti ar asinīm, palielinot hemoroīdu risku.
Ārsts uzsver, ka arī ilgstošs sasprindzinājums var veicināt hemoroīdu veidošanos. Cilvēki, kas uz tualeti dodas ar tālruni, mēdz zaudēt laika izjūtu, kas noved pie ilgākas sēdēšanas un papildu sasprindzinājuma. Šī ieraduma rezultātā rodas hemoroīdi un citas veselības problēmas, jo spiediens uz anālo atveri paaugstinās. Ārsts norāda, ka tas palielina risku ne tikai hemoroīdiem, bet arī taisnās zarnas gļotādas prolapsam jeb stāvoklim kad taisnā zarna spontāni vai pie slodzes izspiežas vai izkrīt ārā.
Lai izvairītos no ilgstošas laika pavadīšanas tualetē, ārsti iesaka neņemt līdzi ne telefonu, ne grāmatu, ne arī žurnālus. “Nevajag iet ar domu, ka tur pavadīsiet daudz laika, Padariet tualetes apmeklējumu pēc iespējas neinteresantāku.”