Foto – Shutterstock

Ārstēšanās mājās: vislabāk notvert pirmās saslimšanas pazīmes 1

Droši vien katram mājās ir savs ziemā biežāk lietojamo medikamentu minimums, lai apkarotu vīrusu izraisītas iesnas, klepu, kakla sāpes vai samazinātu temperatūru. Bet pirms zāļu lietošanas vērts aprunāties ar ārstu vai vismaz farmaceitu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Jo ātrāk konstatē vīrusu izraisītu saslimšanu, jo sekmīgāk un ātrāk norit ārstēšana. Ļoti bieži cilvēki izmanto aptiekā nopērkamos vai tautas līdzekļus un slimību izstaigā. “Mēness aptiekas” farmaceite Baiba Gūtmane ir pārliecināta, ka šāda rīcība paildzina atveseļošanos un reizēm ietekmē dzīvībai svarīgāko organisma sistēmu – sirds un plaušu – darbību.

Bīstamu tendenci apstiprina arī veselības centru apvienības poliklīnikas “Aura” vadītāja Anita Kamenščikova – viņa novērojusi, ka ar saaukstēšanos vai citām vīrusu slimībām pie ģimenes ārstiem ierodas galvenokārt pirmsskolas un skolas vecuma bērni un sirmgalvji. Pārējie nāk, ja nav izdevies slimību izstaigāt un nepieciešama darbnespējas lapa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abas speciālistes atgādina, ka jebkuras zāles mazāk palīdz, ja cīņa pret vīrusiem nav sākta 12 stundu laikā pēc saaukstēšanās simptomu parādīšanās. Turklāt, ja paaugstinās ķermeņa temperatūra vai ir drudzis, jāpaliek mājās. Izejot sabiedrībā, tiek apdraudēti līdzcilvēki un arī pašam nekļūst labāk.

Temperatūru līdz +38 °C ieteicams pārciest, bet, ja pašsajūta ir slikta, var lietot pretsāpju un pretiekaisuma preparātus, kuru aktīvā viela ir paracetamols un ibuprofēns.

Ziemas prieki un aukstums provocē arī urīnceļu un nieru iekaisumus. Veselības centru apvienības interniste Anna Aleksandrova stāsta, ka no hroniskiem saasinājumiem biežāk cieš diabētiķi un cilvēki, kuriem bijusi urīnpūšļa katetrizācija vai līdzīgas medicīniskas manipulācijas urīnceļos, kā arī sievietes un cilvēki ar novājinātu organismu.

Ja ir infekcija, ieteicams dzert vairāk šķidruma, vislabāk – ūdeni, bet var arī kumelīšu, aveņu, liepziedu vai citu zāļu tēju, dabiskas sulas un dzērveņu morsu. Dzērvenes jālieto arī urīnceļu iekaisuma gadījumā, jo tad mazāk vairojas baktērijas, ātrāk tiek izvadīts magnijs un kālijs, urīnizvadceļos neveidojas akmeņi.

Lai nerastos komplikācijas un hroniskas slimības, vismaz der telefoniski sazināties ar ģimenes ārstu vai meklēt palīdzību, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas darbojas darba dienās no plkst. 18 līdz 8, bet brīvdienās – visu diennakti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.