Ārstēšana ar sāls raktuvju gaisu 0
Kādu veselības problēmu gadījumā palīdz sāls istabas jeb alas?
Sāls ala ir telpa, kuras griesti, sienas un arī grīda klāta ar sāli, bet tikpat būtiski ir vēl trīs faktori – temperatūra, mitruma procents un sāls aerosols, respektīvi – speciāla iekārta, kas uzkarsētu sāli sasmalcina putekļos un izpūš istabā. Var būt sāls alas, kurās sienas nav izklātas ar sāli, bet ir tikai haloģenerators, kas nodrošina sāls klātbūtni telpā.
Pacientam ir jāsēž šādā telpā un vienkārši jāelpo gaiss, kurā ir liela koncentrācija negatīvi lādētu jonu. Parasti galvā jāliek cepurīte un kājās jāvelk bahilas, kaut gan vislabāk būtu, ja cilvēks šādā sāls alā varētu sēdēt viens pats un kails, jo negatīvie joni ļoti labi iedarbojas arī caur ādu. Sāls istabā tiek izmantots dabisks akmeņsāls no raktuvēm. Haloterapijas procedūras pozitīvi ietekmē ne tikai elpošanas sistēmu, bet visu organismu caur ķermeni, caur ādu. Sālim ir antimikroba, bakteriostatiska un mitrinoša iedarbība.
Sāls piesaista ūdeni un sašķidrina krēpas, tādēļ pacientiem, kam ir elpceļu veselības problēmas, kļūst vieglāk atklepot, klepošana samazinās vai izzūd pavisam. Vieglāk kļūst arī alerģijas pacientiem, kam ir iekaisušas elpceļu gļotādas, mazinās arī tūska. Tā kā sāls terapijai ir attīroša, atkrēpojoša un pretiekaisuma iedarbība, parasti elpceļu slimību gadījumā sāls terapijas procedūras iesaka kā papildu ārstēšanu.
Sāls terapiju izmanto īpaši hronisku elpceļu slimību, astmas, hroniska bronhīta, deguna blakusdobumu infekcijas, iesnu, hronisku rīkles mandeļu slimību un/vai faringīta gadījumā. Protams, arī vispārējai imūnās sistēmas aizsardzībai un vispārējai ādas atveseļošanai. Pozitīvi, ka sāls terapiju var kombinēt ar dažādām ārstniecības metodēm.
Haloterapijas kursa ilgums atkarīgs no cilvēka veselības stāvokļa, taču parasti pietiek ar piecām procedūrām, jo organismu veseļo ne tikai smalko sāls daļiņu ieelpošana, tas labumu gūst arī caur ādu.
Haloterapijai nav kontrindikāciju. Jāņem vērā – lai tā saucamie kūrorta faktori, pie kuriem pieder arī sāls terapija, snieg-tu efektu un tas būtu ilglaicīgs, tiem nepieciešama potencēšanās ilgākā laika periodā. Tātad vēlamas daudzas procedūras, lai efekts būtu ilglaicīgāks. Piemēram, kūrorta faktoru – dūņu, minerālūdens vannas, sāls istabas – procedūru komplekss desmit dienām. Pēc tam cilvēks vēl gadu varēs justies stabili.
Ko varam darīt paši. Ziemas periodā, kad daudz mazāk uzturamies svaigā gaisā, tomēr der aizbraukt pie jūras, kur pastaigājoties varam ieelpot dabiski radušos negatīvi lādētos jonus, kas ķermenī darbojas pret brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem audos.
Raksts no tematiskās avīzes “35 terapijas veselībai”