
15. Kā notiek procedūras? Lietojot aplikāciju metodi, kušetes virsmu noklāj ar sausu flaneļa vai vilnas segu, uzklāj polietilēna plēvi. Atbilstoši ārsta norādījumiem uz kušetes vietā, kur uzgulsies aplikācijai paredzamā ķermeņa daļa, uzliek 4 līdz 5 centimetrus biezu kārtu uzsildītu (38 līdz 46 °C) dziedniecisko dūņāu. Pacientu nogulda dūņās, aplikācijām paredzēto vietu no virspuses un sāniem pārsedz ar tikpat biezu dūņu slāni. Sasedz ar plēvi un segu vai palagu. Lai iegūtu labāku siltumizolāciju, var pārklāt ar vēl vienu segu. Procedūra ilgst 15 minūtes. Pēc tās segas un plēvi noņem, notīra dūņas. Pacients noskalojas siltā dušā, neizmantojot ziepes vai citus mazgāšanās līdzekļus. 0
16. Dūņu vanna ir patīkama, bet grūti paciešama procedūra, jo pacientu uz 10 līdz 20 minūtēm iegulda stipri siltā (38 līdz 39 °C) vannā, turklāt dūņu maisījums ir biezs, tāpēc pakustēties ir grūti un sirds un asinsvadu sistēmai jāiztur liela slodze. 200 litru tilpuma vannā ieliek 40 kg dūņu, vannu piepilda ar siltu sērūdeņraža minerālūdeni. Dūņu masu samaisa ar ūdeni. Pēc peldes jānoskalojas siltā dušā. Nepieciešama vismaz 30 līdz 40 minūšu ilga atpūta.
17. Ginekoloģisku un uroloģisku saslimšanu gadījumos lieto tā dēvēto dobumu metodi, kad dūņu tamponus ievada taisnajā zarnā vai makstī. Šo metodi šobrīd lieto reti, tomēr veic, ja to rekomendē ginekologs vai urologs.
18. Pēc jebkuras dūņu procedūras obligāti nepieciešama atpūta, ārā no telpām drīkst iet ne agrāk kā pēc vienas stundas.
19. “Jaunķemeri” dūņas atkārtoti neizmanto, lai gan tas būtu iespējams, tās reģenerējot. Tad dūņas būtu jānotur noteiktos apstākļos, līdz tās atgūst savas dziednieciskās īpašības.