8. Dūņām raksturīgas arī antioksidējošas īpašības – tās kavē dzīviem organismiem svarīgu vielu spontānu pašoksidēšanos, no kā veidojas organismam toksiski galaprodukti. 0
9. Jāpatur prātā, ka efekti, kas rodas procedūras laikā, turpinās vēl divas līdz 24 stundas pēc tās beigām. Katras nākamās procedūras efekts summējas ar iepriekšējās procedūras efektu, tāpēc pilnā ārstēšanas kursā gūtie uzlabojumi ir nozīmīgāki un noturīgāki par vienas vai dažu procedūru radītajiem efektiem.
10. Kādu saslimšanu gadījumos peloīdterapija ir noderīga? Ārsti to rekomendē kustību un balsta aparāta, nervu sistēmas, dzimumorgānu, ādas un citu saslimšanu gadījumos. Jāpatur prātā – jo aktīvāka ir slimība, jo saudzējošākai jābūt dūņu terapijai.
11. Peloīdterapijai ir arī daudzas kontrindikācijas. Dūņas nedrīkst likt, ja cilvēks sirgst ar onkoloģisku slimību, ja pārcietis insultu vai infarktu, plaušu artēriju tromboemboliju un citu ar asinsrecēšanu saistītu problēmu gadījumos. Arī augsta riska hipertensijas, vēnu varikozes un dažos citos veselības traucējumu gadījumos ar dūņām jābūt piesardzīgiem.
12. Kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” dūņu terapijā izmanto aplikāciju metodi, dūņu vannas un dobumu metodi. Reizēm dūņu procedūras kombinē ar fizikālo terapiju.
13. Dūņas iegūst Slokas purvā, pēc tam nogādā uz “Jaunķemeriem”, kur “dūņu virtuvē” darbinieki tās attīra no saknītēm un akmentiņiem un ļauj tām nedaudz apžūt. Dūņas sasmalcina, tām pievieno sērūdeņraža minerālūdeni. Ūdens peldē sasilda līdz 50 °C un pēc tam nogādāta līdz kušetei.
14. “Jaunķemeri” 2015. gadā veikuši aptuveni 33 tūkstošus dūņu procedūru. Pagājušajā gadā no Slokas purva dziedniecības vajadzībām izsmeltas 449 tonnas dūņu. Pētnieki aplēsuši, ka Slokas purvā dūņu pietiks vēl ļoti ilgam laikam.