Ārste Ilze Dekere: Ārsti pēc studijām Vācijā ir pilnīgi patstāvīgi, bet šeit ārsti-rezidenti vēl ir pakļauti augstskolai 20

“Kas manā uztverē ir patiešām sliktāk nekā Vācijā, ir tas, ka šeit medicīnas studentiem pēc studiju beigšanas ir jāstājas rezidentūrā un tajā būtībā viņi vēl joprojām ir studenti. Vācijā tas ir savādāk,” salīdzinot izglītības iespējas veselības aprūpē Latvijā un Vācijā, TV24 raidījumā “Dienas personība” saka ārste-ginekoloģe Ilze Dekere, kura ikdienā vada un strādā privātpraksē Vācijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Vācijā, kad pēc sešiem gadiem esam pabeiguši augstskolu, mēs esam pilnīgi patstāvīgi par sevi. Mums pašiem ir jāmeklē darbs, mums tāpat ir piecus gadu jābūt kā ārsta asistentam-palīgam, un tikai pēc tam mēs varam nolikt eksāmenu. Bet mēs esam pilnīgi patstāvīgi, mēs nopelnām normālu naudu. Un tas šeit, Latvijā, ir pilnīgi savādāk – jo kā rezidents tu esi vēl pakļauts augstskolai, saņem mazāk naudu,” viņa turpina.

Ārste uzskata, ka tas ir viens no negatīvajiem iemesls, kāpēc jaunie ārsti brauc uz citām zemēm, kur viņi jau pēc sešu gadu studijām var būt patstāvīgi par sevi savā profesijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.