Padomju armijas tanki Daugavmalā 1940. gada 17. jūnijā. Plānojot iebrukumu Baltijas valstīs, Maskavā ņēma vērā, ka militārā sadarbība starp Baltijas valstu armijām reāli nepastāv.
Padomju armijas tanki Daugavmalā 1940. gada 17. jūnijā. Plānojot iebrukumu Baltijas valstīs, Maskavā ņēma vērā, ka militārā sadarbība starp Baltijas valstu armijām reāli nepastāv.
Foto no Kara muzeja krājuma

Ārlietu ministrija uzsver, ka Baltijas valstis tika okupētas un anektētas prettiesiski 2

Ārlietu ministrija kategoriski noraida Krievijas prezidenta Vladimira Putina pausto, ka Baltijas valstu iestāšanās Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā (PSRS) notika uz vienošanās pamata, kam piekrišanu deva ievēlētā valdība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Rakstā “Lielās uzvaras 75 gadi: kopīga atbildība vēstures un nākotnes priekšā” Krievijas prezidents akcentēja, ka 1939.gada rudenī, risinot kara stratēģijas un aizsardzības uzdevumus, Padomju Savienība uzsāka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iekļaušanu. Putinaprāt, “vienošanās” esot atbildusi tā laika starptautiskajām normām.

“Baltijas valstis tika okupētas un anektētas prettiesiski, lietojot draudus un militāras provokācijas. PSRS pārkāpa savas starptautiskos līgumos noteiktās saistības un veica agresijas aktu. Tautas suverēnā griba tika falsificēta viltus vēlēšanās,” uzsvēra ministrijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Putins rakstā norādījis, ka Baltijas republikas PSRS sastāvā saglabāja savu valdību, valodu, bija pārstāvētas padomju augstākajās varas struktūrās.

ĀM uzsvēra, ka Baltijas valstu iluzorā autonomija padomju okupācijas apstākļos bija tikai aizsegs padomju režīma noziedzīgajai politikai, ko noteica padomju valsts un komunistiskās partijas vadība Maskavā.

“Lai gan prezidents Putins izsaka atbalstu PSRS Tautas deputātu kongresa lēmumam, kas 1989.gada 24.decembrī nosodīja Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu, Padomju Savienības agresīvā ārpolitika visumā tiek attaisnota,” norādīja ministrijā.

ĀM ar nožēlu konstatē, ka mūsdienu Krievijas varas iestādes joprojām nav gatavas objektīvi vērtēt padomju režīma atbildību par Otrā pasaules kara izraisīšanu un neskaitāmiem noziegumiem pret Eiropas, Krievijas un tās kaimiņvalstu tautām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.