Ārstēšanās iznākums – pašu rokās 0


“Pilnībā izārstēt podagru nav iespējams,” saka daktere Anda Kadiša. “Problēma ir tā, ka lēkmes laikā pacients nevis vēršas pie ārsta, bet lieto pretsāpju, pretiekaisuma līdzekļus. Ilgstoša pretsāpju medikamentu lietošana var ne tikai kairināt gremošanas traktu, bet arī paātrināt un padziļināt nieru bojājumu.”

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Pareizāk būtu pēc pirmās vai vismaz pēc otrās lēkmes vērsties pie ārsta un noskaidrot tās iemeslu. Ja ārsts diagnosticē podag-
ru, ir ļoti svarīgi steigšus pārkārtot savu ēšanas režīmu, jo 99% gadījumu vainojami ēšanas paradumi, jo īpaši vīriešiem. Lai kā dažam negribētos, ir pilnībā jāatsakās no gaļas, kā arī no alkohola, savā ēdienkartē vairāk vietas atvēlot liesiem piena produktiem, augļiem un dārzeņiem, lai tādējādi organismā nepaaugstinātos urīnskābes daudzums, kas var izraisīt hiperurikēmiju.

Paralēli jālieto medikamenti, kas samazina urīnskābes daudzumu. Bieži vien pacienti tomēr pieļauj rupjas kļūdas, turklāt ne tikai saistībā ar diētu. Pēc medikamentu lietošanas kļūst labāk, izzūd arī lēkmes, tāpēc daudzi pārtrauc dzert zāles. Urīnskābes līmenis atkal sāk paaugstināties, veidojot kristāliņus, depozītus un tofus. Atkārtoti simptomi parādās pēc kāda laika, bet jau ir paspējuši attīstīties jauni bojājumi. “Ārstējot lielākā problēma ir tā, ka pacienti, it īpaši sākumā, kamēr vēl nav būtisku deformāciju un tofu, pastāvīgi nelieto izrakstītās zāles.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir dažādi medikamenti, kurus var lietot gan vienus pašus, gan kombinācijā ar citiem. Savukārt pret tofiem terapija būtībā ir mazefektīva. Ja tofu ir pavisam nedaudz, tos var izoperēt, taču operācija nederēs, ja ir vairāki desmiti tofu gan uz rokām, gan kājām, jo tad būtu jānoņem vai visi mīkstie audi, kurus nevar aizstāt.

“Pašlaik Amerikā ir pieejams medikaments, kas šķīdina un samazina tofus, taču tas ir tik dārgs, ka to nav iespējams iegādāties (pilns kurss izmaksā aptuveni 180 tūkstošu eiro), bet valsts šīs zāles nekompensē. Toties, ja pacients ievēro ārsta rekomendācijas un pastāvīgi lieto urīnskābi pazeminošus preparātus, tofi strauji neattīstīsies un neprogresēs,” papildina ārste.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.