Arī suns ir kopīpašums…Vācijā tiesa nolemj, ka pēc šķiršanās abiem partneriem ir tiesības aprūpēt savu četrkājaino draugu 5
Pārim ģimenē ienāk mājdzīvnieks – suns. Pēc neilga laika abi izšķiras. Bet kas pēc tam notiek ar suni? Tādās reizēs parasti viens cilvēks uzņemas rūpes par mājdzīvnieku. Taču saskaņā ar Vācijas Frankentāles apgabaltiesas nolēmumu abiem partneriem ir tiesības rīkoties ar četrkājaino draugu, tā vēstīja Vācijas medijs “N-tv.de“.
Pēc pāra šķiršanās sava veida saskarsmes tiesības var attiecināt arī uz abu kopīgo suni. Tā nolēmusi Vācijas Reinzemes-Pfalcas federālās zemes Frankfentāles apgabala tiesa publicētajā spriedumā.
Šajā gadījumā kāds vīrietis no Bāddirheimas (Bad Dürkheim) apriņķa un viņa bijusī partnere attiecību laikā bija iegādājušies labradora šķirnes tēviņu. Pēc šķiršanās suns palika pie viena no abiem bijušajiem partneriem. Otrs partneris arī vēlējās rūpēties par dzīvnieku un pieprasīja šādu iespēju ik pēc divām nedēļām. Tas tika noraidīts, pamatojoties uz to, ka sunim kā bara dzīvniekam būtu labāk, ja tas paliktu tikai pie viena – galvenā – aprūpētāja.
Revīzijas palāta gan pauda atšķirīgu viedokli, raksta “N-tv.de”. Pat, ja tas bija dzīvnieks, lieta bija jāizlemj saskaņā ar kopīpašuma tiesībām, jo suns tika iegādāts kopīgi – partnerattiecību laikā. Abiem bijušajiem īpašniekiem ir tiesības uz kopīpašuma daļu arī pēc partnerattiecību izbeigšanas.
Tiesa lika bijušajam partnerim piekrist tā sauktajam kopīgi iegādātā suņa apsaimniekošanas un izmantošanas regulējumam. Tiesneši neuzskatīja, ka mainīgais modelis, saskaņā ar kuru kopīpašnieki katrs rūpējas par suni divas nedēļas, apdraudētu dzīvnieka labturību. Tādējādi apgabaltiesa lielā mērā apstiprināja zemākas instances tiesas lēmumu. Spriedums ir juridiski saistošs.