Arī pienenei ir vieta pirtī! Kā to izmantot, iesaka pirtniece 4
Pavasara pirtī liek lietā arī pieneņu lapas un ziedus. Lapas var iekapāt vieglajos salātos, ko uzēd pēc pirts vai pērienu starplaikos. Mundrumam noderīga ir pieneņu sakņu kafija, iesaka Ivita Pičukane, praktizējoša pirtniece Krimuldas pagasta Ziedleju pirtī, Pirts skolas un LU Medicīnas fakultātes pasniedzēja.
Ziedu dzeltenumu var pievienot skrubim vai iejaukt medū, ar ko ieziež ķermeni. Pienenei izplucina ziedlapas vai ņem veselas galviņas un sasmalcina, tad žāvē.
Pēc izpēršanās, kad pirts jau tuvojas nobeigumam, var uz ķermeņa salikt pieneņu saulītes – tās izvieto virs aktīvajiem punktiem, čakru vietās. Tas nekas, ja puteksnīši nedaudz iekrāso ādu, tie ir vērtīgi.
Ko spēj dot?
Pienene palīdz sagremot – gan fiziski, gan ar prātu – un pieņemt. Pienene ieved bērnības atmiņās, kas saistītas ar pāridarījumiem, negācijām. Šis zieds māca tās saskatīt un atlaist, palikt saskaņā un mierā.
Ziedi noder asins attīrīšanai, izmanto podagras, reimatisma, ādas slimību gadījumā. Pienene sviedrē, kā arī palīdz mīkstināt vēderu.
Saknei piemīt ēstgribu veicinoša, vielmaiņu stimulējoša un organismu attīroša iedarbība.
Vēl daži labi padomi:
* Pirtī vislabāk iedarbojas tas, ko varam sasmaržot, kas šķiet tīkams. Smarža spēj ietekmēt to, kam prāts netiek klāt.
* Ziedi var atrasties pērtuvē, kamēr nav liels karstums, citādi tie maina krāsu un patīkamā smarža maina savu toni.
* Bērza smarža enerģētiski sapurina, atraisa maigumu. Jaunu bērzu slotiņas ar visām galotnītēm der bužināšanai un maigai pavibrēšanai.
* Papeles smarža kliedē drūmas domas, rada tīrības izjūtu.
* Vītola smarža piešķir domām rāmumu.
* Upenes smarža rada patīkamu noskaņojumu.
* Jasmīna ziedi – maigi atmodina kaislību.