KONSULTANTI 0
Aigars studējis pedagoģiju, bet Marija – matemātiku. Tango abi dēvē par savu sirdsdarbu, kurā tiek ieguldīts gan laiks, gan enerģija.
Aigars pirmoreiz ar šo deju sastapās studiju laikā Vācijā, kad tika uzaicināts uz milongu. “Tad es ar to saslimu uz mūžu,” viņš apgalvo. Marijai savukārt mūzika un dejas patikusi jau kopš bērnības, bet uz tango atnākusi, jo dzīvē pietrūcis improvizācijas un radošuma.
Skolotāji stāsta, ka šī deja spēj sniegt labsajūtu gan miesai, gan dvēselei. Sākot no mākas saprast savu ķermeni un beidzot ar enerģijas apmaiņu starp partneriem. Tango palīdz attīstīt dažādas personības šķautnes, iepazīt sevi, partneri un uzlabot attiecības ar līdzcilvēkiem. Vīrieši kļūst vīrišķīgāki, sievietes – maigākas.
Uz nodarbībām parasti nāk cilvēki 25–40 gadu vecumā, taču tiek gaidīti arī jaunāki un vecāki dejotgribētāji. Vecākais apmeklētājs esot sasniedzis jau 90 gadu slieksni.
KĀ GĀJA VIŅAM
Emīls Edgars Liepiņš: Jāatzīst, man nudien patika viss. Gan zinošie cilvēki, kuri vadīja nodarbību, gan telpu dizains un mūzikas skaņas. Izbaudīju mieru, kas plūda no skolotājiem, kuri ļāva brīvi, bez steigas pašiem visu izmēģināt un saprast, bet neskopojās ar padomiem. Šī man bija otrā deju pieredze (ja neskaita vidusskolas diskotēkās pavadītās stundas). Esmu dejojis salsu – tā ir daudz vieglāka, jo kustības ir iestudētas un gandrīz nemaz netiek improvizēts. Ar tango ir citādi, sākumā šķita, ka būs grūti, taču vēlāk es to no sirds izbaudīju.
Tango vadošā loma ir vīrietim, tāpēc bija grūtāk vienlaikus koncentrēties uz deju soļiem, kustību izvēlēm un telpu. Man bija arī jānodrošina, lai partnere neuzskrietu citiem dejotājiem. Kad ar to tiku galā, process kļuva patīkamāks un sāka veidoties pirmās soļu kombinācijas.
Rezumējot jāsaka: bija skaisti, jutos kā filmā – uz īstas deju grīdas, ar prožektoriem un visu pārējo. Arī es nedaudz inficējos ar patīkamo vīrusu, vārdā tango, un iesaku ikvienam to kaut vai reizi izbaudīt.
36,6 °C konsultanti AIGARS STIRNA UN MARIJA OKRUŽNOVA, tango skolotāji