Foto – LETA

Vai bijis aprēķins, ka Ivanovs no cietuma neiznāks? Lasi visu rakstu par “Arēnas Rīga” kapitāldaļām 8

Aizvadītajā piektdienā 35% SIA “Arēna Rīga” – tāda paša nosaukuma arēnas īpašnieces – kapitāldaļu ir oficiāli reģistrēts arests kā ar kriminālprocesu saistītai mantai, kas iegūta noziedzīgā ceļā: šo kapitāldaļu kādreizējais īpašnieks Igors Ivanovs ir atbrīvots no ieslodzījuma un tagad spēris pirmos soļus, lai atgūtu savus iespaidīgos īpašumus, no kā viņš tika “atbrīvots” uzreiz pēc apcietināšanas 2008. gadā.

Reklāma
Reklāma

Arēnas īpašumtiesību īpatnā maiņa

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Kopš 2006. gada beigām “Arēna Rīga” bija pretrunīgi vērtētā uzņēmēja I. Ivanova publiski zināmais vērtīgākais īpašums, tad viņš no būvuzņēmuma “Merks” 100% SIA “Arēna Rīga” kapitāldaļu iegādājās par 17,61 miljonu eiro. Par šo summu I. Ivanovs 11. decembrī iegādājās gan pašu arēnu, gan arī zemesgabalu 5,8 hektāru platībā un publiski paziņoja, ka gatavojoties arēnai piegulošajā teritorijā izveidot Baltijā lielāko izklaides un atpūtas kompleksu.

2008. gada 3. martā I. Ivanovs tika aizturēts aizdomās par savas sievas Ellas Ivanovas slepkavības organizēšanu, un divas dienas vēlāk viņu ar tiesas lēmumu oficiāli apcietināja. Savukārt mēnesi vēlāk ar atsauci uz “Lursoft” datubāzi “Baltic Screen” informēja, ka aizturēšana un apcietināšana I. Ivanovam nav traucējusi nedēļu vēlāk atbrīvoties no tolaik viņam piederošajiem 35% kapitāldaļu “Arēnā Rīga”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Publiskie dati tobrīd rādīja, ka par šo kapitāldaļu jauno īpašnieku ir kļuvis I. Ivanova ilggadējais kompanjons Genādijs Bondariks: iepriekš viņa īpašumā bija 25% “Arēnas Rīga” kapitāldaļu, bet no 11. marta atbilstoši Uzņēmumu reģistra datiem to apjoms bija palielinājies līdz 60%.

Jau tolaik radās jautājums – kā, atrodoties apcietinājumā, I. Ivanovs spējis noorganizēt kapitāldaļu nodošanu savam kompanjonam. Ne “Arēnas Rīga” vadība, ne G. Bondariks nekādus komentārus nesniedza, savukārt Uzņēmumu reģistrs skaidroja – informāciju par uzņēmuma īpašnieku maiņu reģistrā iesniedz SIA valde, tā ka, ja I. Ivanovam būtu laikus ienācis prātā kapitāldaļas nodot drošākās rokās, šīs maiņas formālā reģistrēšana varēja būt notikusi arī pēc viņa apcietināšanas.

2008. gadā šai tēmai turpinājuma nebija: kaut gan neviens no četriem apsūdzētajiem savu vainu neatzina, Rīgas apgabaltiesa I. Ivanovam 2009. gada nogalē piesprieda divpadsmit ar pusi gadu cietumsodu, bet ar “Arēnas Rīga” īpašumtiesībām tupinājās publiski neizskaidrotas darbības.

Jau 2007. gadā par jaunu lielu “Arēnas Rīga” līdz­īpašnieku caur SIA “Arena Invests” bija kļuvusi nezināmiem īpašniekiem piederošā Kiprā reģistrētā “Grantox Consult Limited” ar 30% kapitāldaļu. Genādija Bondarika dzīvesbiedres Jeļenas Bondarikas daļa no 25% bija samazinājusies līdz 10%, bet E. Ivanova savus 15% kapitāldaļu bija zaudējusi vispār.

Savukārt 2009. gada decembra beigās jau visi 100% “Arēnas Rīga” kapitāldaļu pārgāja Kiprā reģistrētās “AR Entertainment Limited” īpašumā, savukārt 2013. gada septembra sākumā tie nonāca SIA “Glesum Investments” rīcībā. Kopš 2015. gada augusta šīs SIA vienīgais īpašnieks ir pazīstamais uzņēmējs, ar gāzes biznesu saistītais bijušais VDK štata darbinieks Juris Savickis.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.