Foto – Shutterstock

Dzeru ārsta, fizioterapeita vitamīnus un minerālvielas. Daudz! Vai var pārdozēt? 0

“Kaut gan man nav pārāk daudz gadu, sirgstu ar hronisku kaiti, tāpēc, cik vien varēdama, cenšos rūpēties par savu veselību, ne tikai regulāri apmeklējot ārstus, bet arī izpildot visas rekomendācijas. Par ikdienā lietojamiem medikamentiem viss ir skaidrs, bet bažas rada daudzie ārstu ieteiktie vitamīni. Katru dienu dzeru zivju eļļu ar lecitīnu (tas esot obligāti nepieciešams manas diagnozes pacientiem), naktssveces eļļu (bez tās nevaru iztikt, jo pretējā gadījumā man ir ļoti sausa āda), kalciju (uz to uzstāj ginekologs), savukārt fizioterapeits vēlas, lai dzeru magniju, jo tas dod kājām un muskuļiem lielāku spēku. Nepieciešams arī D vitamīns (kā ieteicis ārsts, lietoju sešus pilienus, pretējā gadījumā man būšot pazemināts D vitamīna līmenis). Vēl ziemā esot vajadzīgs vitamīnu un minerālvielu komplekss (to lietot iesaka ģimenes ārsts, jo man ir liela slodze darbā). Lūdzu kāda speciālista komentāru, lai nav tā, ka, labu gribēdama, par vitamīniem iztērēju naudu, bet savam organismam nodaru tikai kaitējumu. Regīna.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Atbild SIA Bulduru doktorāts ģimenes ārste Svetlana Mastjaņica: “Vitamīni un minerālvielas, kā arī dažādas eļļas ir uztura bagātinātāji. Vienīgais medikaments starp nosauktajiem ir D vitamīns, kura devas jānosaka ārstam atkarībā no analīzēs konstatētā vitamīna daudzuma asinīs.

Brīdinu, ka pastāv divu veidu risks. Pirmais ir vitamīnu trūkums jeb avitaminoze, otrais – pārdozēšana jeb hipervitaminoze. Abi stāvokļi ir bīstami veselībai. Tādēļ, lai izšķirtu, kura papildterapija nepieciešama, vēstules autorei jāvēršas pie ģimenes ārsta un jānosaka kalcija, magnija un D vitamīna līmenis asinīs. Tāpat, ņemot vērā pamatsaslimšanu, ar ģimenes ārstu jāapspriež daudzo uztura bagātinātāju lietošanas nepieciešamība un jāizvēlas pareiza ārstēšanas taktika.”

CITI ŠOBRĪD LASA

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.