Ar vienu triepienu. Tehnika trauku un priekšmetu apgleznošanai 0

Skaisti izdaiļoti trauki vai ziedu vijām rotāts lietussargs – tā ir jaunā vientriepiena tehnika, kad priekšmetu apglezno uzreiz divās vai trīs krāsās!

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

– Viens no jaunākajiem vaļaspriekiem ir gleznošana vientriepiena tehnikā (one stroke) – otu piesūcina ar divām vai trim krāsām vienlaikus. Par šī hobija izcelšanos pastāv vairāki varianti, viens no tiem – tā izsenis bijusi pazīstama Krievijā. Taču tehnikas apzīmējums pieder amerikāņu dizainerei Donnai Djūberijai, – stāsta Interešu izglītības centra “Deko ideja” pasniedzēja Jeļena Onufrijeva, kas vada šo kursus. Izrādās, ar skaistiem ziedu rakstiem šādi var noklāj jebkuras virsmas: koka, māla, auduma, stikla, porcelāna utt.

Kursu vadītāja apgalvo, ka tehniku ir viegli un ātri apgūt. Galvenais – ievingrināt roku, lai ļautos one stroke burvībai. Apgūstot šo pieredzi, cilvēks var patstāvīgi nodarboties ar sadzīves priekšmetu izdaiļošanu. Ar skaistiem ornamentiem var noklāt krēslu atzveltnes, puķu podus, traukus, sveces un pat lietussargus. Turklāt katrai virsmai ir atbilstošas akrila krāsas. Piemēram, stiklam, keramikai un porcelānam domātās pēc tam nostiprina, priekšmetus apdedzinot krāsnī. Audumiem krāsas pēc apzīmēšanas fiksē ar karstu gludekli, bet lietussargiem domātās nav pat papildus jāapstrādā.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Materiāli


Izmanto akrila krāsas. Tās ir dažādas, par labām atzītas, piemēram, “DecoArt” firmas ražotās. Pieejamas 59 ml un 236 ml iepakojumos, nav lētas, bet procesā to vajag maz, jo vismaz sākumā jau apglezno nelielas virsmas. Jaukšanai vajadzīga viena no gaišajām krāsām (balta vai bēša) lielajā iepakojumā, bet pārējās mazajos pēc ieskatiem, piemēram, rozā, oranžā, dzeltenā, brūnā, zaļā u.c.

Darbam nepieciešamas trīs atšķirīga izmēra otiņas ar sintētiskiem, mīkstiem sariem. Vienai – ar smalkiem, gariem sariem, ar ko iezīmēt kontūras.

Akrils šķīst ūdenī, tāpēc otiņas viegli izmazgāt. Pēc tam noslauka salvetē sausu vai izžāvē siltumā.

Lai nokrāsotā virsma (audums, māls, koks) būtu izturīgāka, to beigās noklāj ar akrila laku.

 

Skaties darbu solim pa solim fotogrāfijās ŠEIT.

Darba gaita

1. Uz lēzenas darba virsmas uzpilina pavisam nedaudz no katras krāsas. Tās ir ātri žūstošas, tāpēc ērtāk ir pēc vajadzības papildināt, nevis ļaut apžūt. Ar sausu otiņu uzspiež uz katras krāsas.

2. No liekā daudzuma atbrīvojas, tās sajaucot un ar otu novelkot pa darba virsmu.

3. Sāk gleznot, otu piespiežot. Veidojas zīmējums divās krāsās. Iecerēto darbu sāk no apakšas uz augšu.

4. Uzzīmētās līnijas vai rakstus papildina, pārvelkot ar citām krāsām, kad uzklātās nožuvušas.

5. Kontūras ievelk ar vissmalkāko otiņu.

6. Pielabo vai paspilgtina dažus zīmējumu fragmentus, jo akrils ir diezgan caurspīdīgs.

7. Tauriņam nepieciešamas trīs krāsas – maksimālais to skaits. Vispirms otiņu viscaur iemērc dzeltenā, tad stūrīšus katru savā (baltā un sarkanā) krāsā.

Reklāma
Reklāma

8. Vidiņu iezīmē ar vissmalkāko otiņu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.