Ar velo vairākdienu izbraucienā. Kas un kā jāņem līdzi, lai ceļojums būtu izdevies? 0
Pirms izvēlamies kādu no daudzajiem vilinošajiem veloceļojuma galamērķiem, izvērtējam savus spēkus. Vairākdienu pārbraucienos svarīgi ir saskaitīt vidēji pieveicamos kilometrus, citādi ceļojums pārvērtīsies par mokošu velomaratonu. Rūdītākiem velobraucējiem atbilst 70–100 kilometru dienā, ieskaitot iespēju iepazīt apkārtējo dabu un kultūrvidi. Iesācējiem – krietni mazāk.
Tad noskaidrojam, kādam ceļa segumam atbilst divritenis. Velosipēds ar šaurākām riepām domāts šosejai un sausām meža taciņām, bet platākas riepas izbrauks arī smilšu uzkalnus un pludmali. Apkaliet savu kājminamo rumaku kārtīgi – aprīkojiet ar gariem dubļu sargiem. Pasargāsiet sevi, līdzbraucējus un divriteni no ūdens un smiltīm.
Mantas ieteicams likt nevis uz muguras, bet gan velosomās un novietot uz velobagāžniekiem. Tos var stiprināt divriteņa aizmugurē, sānos, priekšpusē, pie stūres un pie sēdekļa. Tādējādi jūs aiztaupīsiet ne vienu vien plecu, roku traumu.
Parūpējieties par velosēdekli. Komfortu nodrošinās papildus uzliekami gela sēdekļi vai velobikses ar polsteri (tās obligāti jāvelk uz miesas).
Līdzi jāņem dzeramais ūdens. Uz divriteņa rāmja jāparedz stiprinājuma vieta kaut vai vienai puslitra pudelei.
Vēlams papildus parūpēties arī par drošību – iegādāties veloslēdzeni, atstarotājus, vesti, ķiveri, vairākas rezerves velokameras, pumpi un atslēgu komplektu, nelielu daudzumu eļļas ķēdei, brilles, pieres lukturi.
Tagad viedtālruņos var lejuplādēt dažādas maršrutu kartes, bet neparocīgās papīra kartes tomēr jāņem līdzi gadījumam, ja izlādējas telefona akumulators. Tāpat noderēs papildu akumulatora baterijas jeb powerbank.
Ceļā jūs sastapsiet daudzus līdzīgi domājošos, kurus saskaņā ar labo toni ieteicams sveicināt. Lai labi ripo!