Foto no http://visitaluksne.lv/
Foto no http://visitaluksne.lv/
Opekalna baznīca ir visaugstāk – 235 metri – virs jūras līmeņa esošā baznīca Latvijā. Jaunlaicenes barons fon Volfs Opekalna baznīcas mūra ēku cēla (1774 – 1779) uz muižas zemes. Baznīcā ir trīs Valsts mākslas pieminekļi – altāris, ērģeles un kancele. 1999. gadā baznīca ieguva Eiropas kultūras mantojuma karogu. Uzcelta visaugstāk, virs jūras līmeņa (235 metri) Latvijā. Baznīcas torņa augstums ir 23 metri.

Ar velo aicina izbaudīt Veclaicenes zeltainos pakalnus 0

Sestdien, 24. septembrī norisināsies kārtējais Alūksnes novada Tūrisma informācijas centra organizētais velobrauciens “Izbaudi Veclaicenes zeltainos pakalnus”, kurā aicināts piedalīties ikviens aktīva dzīvesveida un riteņbraukšanas piekritējs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
“Joprojām notiek ceturtā karavīra meklēšana…” Jaunākā informācija par ASV karavīriem Lietuvā 295
TV24
Putina propagandisti uzkāpuši uz pamatīgas “melnās strīpas”
Lasīt citas ziņas

Brauciena sākums pulksten 10.30 paredzēts Jaunlaicenes muižas muzeja stāvlaukumā. Tālāk ceļš dalībniekus vedīs uz Opekalna luterāņu baznīcu, kura ir visaugstāk, virs jūras līmeņa, novietotā baznīca Latvijā. Maršruta ietvaros velobraucējus gaidīs arī viens no saldākajiem muzejiem – Mišu medus muzejs, kas atrodas Raipala ezera krastā. Plānots apmeklēt arī Drusku pilskalnu, braukt pa veco Kornetu lielceļu un apskatīt Palpiera Naudas akmeni un citus objektus

Pieteikšanās velobraucienam līdz 23.septembrim. Bērniem līdz 12 gadu vecumam jālieto aizsargķivere, atgādina rīkotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Alūksnes novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs nodrošinās iespēju nogādāt velosipēdus no Alūksnes uz Jaunlaiceni un atpakaļ. Par šo pakalpojumu katrā virzienā noteikta maksa 1 eiro. Velosipēdi jānogādā pie Tūrisma informācijas centra līdz pulksten 10.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.